1. Trwamy w szczególnym okresie Adwentu. W naszej Parafii rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe, poprzez które pragniemy jak najlepiej przygotować się do Narodzin Chrystusa w naszych sercach i w naszych Rodzinach. Głosi je ks. Ryszard Sadowski sdb Rektor WSD TS z Lądu. Witamy bardzo serdecznie Ks. Rekolekcjonistę w naszej Parafialnej Wspólnocie.
 2. Msze św. dziś z nauką dla młodzieży o godz. 9.30; dla dzieci o godz. 11.00. Na pozostałych Mszach św. nauka dla ogółu wiernych. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką ogólną o godz. 6.00; 8.00 i 18.00; dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzieży o godz. 19.30. Korzystajmy wszyscy z tego szczególnego czasu łaski, jaki daje nam Pan. Nie odkładajmy spowiedzi, jak to niestety często bywa, na ostatnią chwilę. Korzystajmy z niej przez wszystkie dni Rekolekcji. Plan Rekolekcji w gablotach i pod chórem. Ofiary z dni Rekolekcji będą przeznaczone na potrzeby Seminarium, gdzie pracuje Ks. Rekolekcjonista.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie naszych Rodzin. Za dwa tygodnie organizujemy Rumski Marsz Rodzin.
 4. Na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w 40 Rocznicę wydarzeń grudniowych i w przeddzień Rocznicy wprowadzenia stanu wojennego za wszystkie ofiary tamtych dni. Panu Bogu polecać będziemy naszą umiłowaną Ojczyznę. Po Eucharystii Koncert p.t. „Nie dajmy się podzielić” w wykonaniu P. Tolka Filipkowskiego. Zapraszamy!
 5. W dolnym kościele NMP Wspomożenia W. o godz. 14.00 dziś Msza św. w języku kaszubskim.
 6. Wszystkich naszych Parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 6.00.
 7. W poniedziałek Kościół czci św. Łucję.
 8. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jana od Krzyża.
 9. We wtorek i w środę, ze względu na Rekolekcje, Kancelaria Parafialna czynna od godz. 9.00.
 10. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Wspomożycielki.
 11. Od czwartku o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę przed Bożym Narodzeniem.
 12. W sobotę do Oratorium zapraszamy na Opłatek o godz. 10.00 Współpracowników Salezjańskich; o godz. 12.00 Zelatorów Żywego Różańca i III Zakon Franciszkański; o godz. 17.00 wszystkich ministrantów do Szkoły SS. Salezjanek.
 13. W sobotę o godz. 17.00 na organistówce nauka dla Rodziców i Chrzestnych.
 14. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. i spotkanie młodzieży bierzmowanej oraz ich Rodziców. O godz. 15.00 w kaplicy SS. Zmartwychwstanek Msza św. i Opłatek dla Rodziców i Rodzin Osób Powołanych. O godz. 16.15 Opłatek Rady Duszpastersko – Wychowawczej. Zapraszamy!
 15. Dziękujemy wszystkim osobom z różnych Grup Parafialnych, którzy przez dwa tygodnie roznosili Opłatki wigilijne do domów w całej Parafii. Także tym, którzy ich przyjmowali. Bóg zapłać za złożone ofiary za Opłatki, które przeznaczymy na malowanie kościoła. Ci, którzy z różnych powodów jeszcze Opłatka nie mają, mogą go nabyć dziś przed sklepikiem, a w tygodniu w Kancelarii bądź w zakrystii. Roznoszących Opłatki zapraszamy dziś o godz. 17.00 na spotkanie opłatkowe w Oratorium.
 16. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek dla potrzebujących w naszej Parafii. Chcemy przede wszystkim wspomóc Rodzinę z naszej Parafii z ul. Targowej, którą w ub. niedzielę dotknęło nieszczęście. W pożarze domu straciła bardzo wiele z tego, co posiadała. Zniszczeniu uległo mieszkanie, a remont budynku jest bardzo drogi. Liczy się w tej chwili pomoc w każdej formie, nie tylko finansowa, ale i rzeczowa. Osoby, które chciałyby wspomóc w jakikolwiek sposób tę Rodzinę, proszę o kontakt ze mną, bądź bezpośrednio z poszkodowaną Rodziną. W kościele do środy włącznie jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla Rodzin potrzebujących w Parafii oraz świąteczne upominki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielą się swoimi darami serca z innymi, którzy są w potrzebie.
 17. Dziękujemy tym Rodzinom, które w ostatnim tygodniu złożyły swoją ofiarę na malowanie naszej świątyni. Bóg zapłać!
 18. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wszelkiego dobra od Boga i ludzi.
 19. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, Dominik i inna. Zachęcamy do nabywania i czytania. W sklepiku: Różańce, Pismo św., kalendarze, albumy, książki, płyty z kolędami, a także kartki i pamiątki świąteczne. Przed sklepikiem wigilijne świece Caritas. Przed kościołem SS. Zmartwychwstanki rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a także pamiątki bożonarodzeniowe.
 20. Na czas naszych rekolekcyjnych przygotowań do Bożego Narodzenia, otwórzmy nasze serca i umysły, i przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *