1. Z wielką radością przyjęliśmy ogłoszenie przez Ojca Świętego Benedykta XVI dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II i podanie daty 1 maja 2011 r. jako terminu beatyfikacji Sługi Bożego. Włączając się w nurt dziękczynienia Bogu za tę łaskę wyśpiewaliśmy „Te Deum” – „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy jeszcze na godz. 21.00 do naszej świątyni na Apel Jasnogórski. Nasza Parafia organizuje na uroczystości do Rzymu Pielgrzymkę. Szczegółowy program oraz koszta podane będą w późniejszym terminie. Zapisy u ks. Józefa.
 2. Dzisiaj po sumie Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru św. Cecylii. Zapraszamy!
 3. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Antoniego. W tym dniu przypada Dzień Dialogu Chrześcijańsko – Żydowskiego. We wtorek rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach” (Dz 2,42). Nasza modlitwa niech stanie się darem w budowanie tej jedności, w dzieło ekumenizmu.
 4. W środę św. Józefa Sebastiana Pelczara; o godz. 18.00 Nowenna do Wspomożycielki.
 5. W czwartek na wieczorną Mszę św., a po niej na spotkanie, zapraszamy Współpracowników Salezjańskich oraz Akcję Katolicką.
 6. W piątek Kościół czci w liturgii św. Agnieszkę; w sobotę bł. Laurę Vicunia. W tych dniach przypada Dzień Babci i Dziadka. Tyle im zawdzięczamy; niech naszym podziękowaniem będzie życzliwa pamięć i modlitwa.
 7. Od soboty po wieczornych Mszach św. rozpoczniemy Nowennę do św. Jana Bosko.
 8. Za tydzień Słowo Boże podczas Mszy św. wygłosi ks. Szymon Spalony sdb, który kolęduje w naszej Parafii. Przed kościołem będzie okazja do złożenia ofiary na cele Domu Nowicjackiego w Swobnicy, w którym przygotowują się młodzi kandydaci do naszego Zgromadzenia.
 9. Bierzmowanie w naszej Parafii młodzieży klas III Gimnazjum odbędzie się 2 marca o godz. 17.00. Sakramentu udzieli Ks. Abp Tadeusz Gocłowski.
 10. Kolęda w tym tygodniu zgodnie z podanym wcześniej planem /przeczytać/.
 11. Dzieciom i młodzieży, rozpoczynającym swoje Zimowe Ferie, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. W Parafii odbędą się dla naszych dzieci dwa turnusy i kilkoro dzieci będzie wypoczywało w Warzenku. Do Wierzycy udają się ministranci. Po Mszy św. okazja do złożenia ofiary na ten cel. Bóg zapłać!
 12. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Pana.
 13. W zakrystii prasa religijna: Gość Niedzielny, Dominik i inna. Zachęcamy do nabywania i czytania.
 14. Pan wezwał do Siebie w ostatnim tygodniu:
  + Zbigniew Pranga, l. 60, ul. Reja
  + Lech Kożuchowski, l. 63, ul. Bukowa – pogrzeb w tygodniu
  Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 15. Niech Boże błogosławieństwo pozwoli nam dobrze przeżyć nowy tydzień, który daje nam Pan.

Ks. Józef Paliwoda
sdb Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *