1. Zachęcam by tę niedzielę poświęcić jako dziękczynienie za posługę Ojca Świętego. Niech osobiste ofiary duchowe, modlitwy przyjmowana komunia św. będą darem Bogu za osobę pp. Benedykta XVI. Z nadzieją spoglądajmy również na Kościół, który za chwilę będzie wzywał Ducha Bożego by rozeznać wybór nowego papieża.

 2. Zakończyliśmy ferie. W naszej parafii zorganizowanym wypoczynkiem objęliśmy 180 dzieci. Dziękuję duszpasterzom naszym, wychowawcom, świeckim i animatorom młodzieżowym za poświęcone siły i własny czas.

 3. Gorzkie żale o godz. 17.30. Zapraszam.

 4. Tradycyjne Skarbonki na jałmużnę dla dzieci i całych rodzin na czas Wielkiego postu znajdują się w gablotach na końcu kościoła..

 5. Ofiary zbierane przed kościołem do puszek przeznaczone są na finansowanie projektów misyjnych i działalność Dzieła Pomocy ,,Ad Gentes".

 6. Spotkanie Zespołu Parafialnego Caritas w środę po mszy św. w Organistówce.

 7. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

 8. Zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu w milczeniu w środę od g. 19.00 do 20.00. Za tydzień zapraszam Oratorium i Poradnictwo rodzinne.

 9. Diecezjalne uroczystości dziękczynne za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI odbędą się w czwartek, 28 lutego br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.

 10. W ostatni dzień miesiąca Msza św. z wezwaniem wstawiennictwa ks. Bosko w intencji rodziców katechetów, wychowawców, nauczycieli, animatorów, dzieci i młodzieży będzie odprawiana  28 lutego o godz. 18.30. Po mszy świętej zapraszam na rogaliki do Oratorium.

 11. I Piątek – miesiąca. Chorych odwiedzamy od g. 9.00. Droga krzyżowa o g. 8.30 i 18.00, o 17.30 dla dzieci i 19.30 dla młodzieży. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 a następnie droga krzyżowa, 18.30. 

 12. Świece wielkanocne można nabyć w  piątki przed i po drodze krzyżowej .

 13. Msza św. w intencji Żołnierzy wyklętych z udziałem władz samorządowych i pocztów kombatanckich odprawiona zostanie 1 marca 2013 roku o godz. 8.00. Po mszy św. zostaną złożone kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

 14. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.

 15. Rekolekcje wielkopostne w V tygodniu Wielkiego Postu. Zachęcam do modlitwy w intencji głoszących jak i w intencji nas samych, byśmy byli poddani Duchowi Bożemu i przyjęli łaskę, którą ofiaruje nam Bóg w tym czasie.

 16. Miejska Droga Krzyżowa  w piątek po rekolekcjach 22 marca. Wyjście z parafii NMP Wspomożenia Wiernych do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

 17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 18. Prasa religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny,.

 19. Zachęcam do przekazania 1% podatku na:
  SALEZJAŃSKIE STOWARZYSZENIE WYCHOWANIA MŁODZIEŻY
  Numer KRS: 0000061527 cel P24.
  W minionym roku z tego funduszu dzieci i młodzież miały opłacony częściowo przejazd na Sejmik młodych do Trzcińca, wyjazdy LSO i Oazy.

 20. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

 21. W minionym tygodniu odszedł do Pana:
  śp. Jan Zwara, l. 61, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *