1. W dzisiejszą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny. O godz. 17.30 Gorzkie Żale.
 2. Od jutra, 21 marca, w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00 w Oratorium. Zakończenie Mszą św. i rozdaniem świadectw w sobotę 2 kwietnia o godz. 18.30. Zapraszamy młodzież i narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia katolickiego związku małżeńskiego w najbliższym czasie, bądź też w niedalekiej przyszłości.
 3. We wtorek Msza św. wieczorna i po niej spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 4. W środę Adoracja; rozpoczniemy o godz. 16.30, a zakończymy o godz. 18.00 Nowenną do Wspomożycielki. Zapraszamy wszystkich Parafian na wspólną modlitwę. Adorację poprowadzą Róże św. Jana Nepomucena, św. Michała i M.B.Różańcowej.
 5. W piątek Drogi Krzyżowe: dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w wielkopostnych nabożeństwach.
 6. W czwartek 24 dzień m-ca – wspomnienie NMP Wspomożenia W. O godz. 18.00 Nowenna przed Obrazem Wspomożycielki, następnie Msza św. zbiorowa w int. składających prośby i podziękowania. Na zakończenie błogosławieństwo za wstawiennictwem Wspomożycielki.
 7. W piątek, 25 marca, Zwiastowanie Pańskie. Tą Uroczystość obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się specjalne błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym. Zapraszamy je wszystkie.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30, w 66. Rocznicę zakończenia działań wojennych II wojny światowej na terenie Rumi, Msza św. w int. Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych i Władz naszego Miasta.
 9. Za tydzień zbiórka pomocy dla poszkodowanych w Japonii.
 10. Przypominamy, że w następną niedzielę jest zmiana czasu.
 11. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania czasopism religijnych: Gość Niedzielny, Mały Gość i Dominik.
 12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Boga.
 13. Pan Bóg wezwał spośród żywych do wieczności:
  + Rozalia Kowalska, l. 73, ul. Zygmunta Augusta
  + Monika Konkol, l. 85, ul. Jana z Kolna
  Zmarłych polećmy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 14. Niech Boże błogosławieństwo dopomaga nam na ścieżkach wielkopostnej naszej przemiany.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *