1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywane świętem Trzech Króli. Kościół przypomina nam, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Zgodnie ze zwyczajem, piszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara (K + M + B 2014). To nasze przyznanie się się do Chrystusa wobec świata i sąsiadów.
 2. Rumski Orszak Trzech Króli rozpoczyna się 6 stycznia 2013 roku o godz. 12:30 na mszy św. w parafii Wspomożenia Wiernych, by następnie przemaszerować do figury bł. Jana Pawła II Wśród uczestników będziemy rozdawać śpiewniki, tak aby każdy mógł aktywnie wziąć udział w Orszaku. po zakończeniu uroczystości będzie można otrzymać gorącą herbatę, bigos i grochówkę. Opłata za posiłek jest dowolną ofiarą na rzecz fundacji "Słowo"
 3. I poniedziałek: Msza św. w int. III Zakonu św. Franciszka o godz. 8.00.
 4. I wtorek miesiąca: Różaniec z wypominkami o godz. 18.00 i Msza św. w intencjach polecanych w wypominkach.
 5. Nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki wiernych w środę o g. 18.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 19.00 do 20.00.
 7. Kolęda w dni powszednie od 15.30 w soboty i niedziele od 15.00:
 8. • pn 6 stycznia: Dębogórze Wybudowanie,
  • wt 7 stycznia: Ceynowy 15C, Kwiatowa, Starowiejska, Sychty,
  • śr 8 stycznia: Ceynowy (bez 15C),
  • cz 9 stycznia: Asnyka, Bieszka, Hepki, Heykego, Lotników, Słoneczna, Trepczyka,
  • pt 10 stycznia: Saperów
  • sb 11 stycznia: Kopernika, Kosynierów, Sikorskiego, Spadochroniarzy,
 9. Kancelaria w czasie kolędy czynna tylko do południa.
 10. Schola, Dziecięca, Młodzieżowa Diakonia Muzyczna i Diakonia Muzyczna Domowego Kościoła zapraszają całe rodziny na wspólne kolędowanie do naszego kościoła dziś o godz. 16.00. Nie jest to koncert, więc zachęcamy do zabrania ze sobą tekstów kolęd a także instrumentów muzycznych, by wspólnie oddać chwałę Bożemu Dziecięciu
 11. Chór św. Cecylii serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się 12 stycznia po Mszy św. od 13:30
 12. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w piątek po mszy św. wieczornej w organistówce.
 13. W niedzielę 12ego stycznia o 19:00 w parafii Judy Tadeusza na Zagórzu będzie spektakl naszej Grupy Artystycznej Nazaret przygotowany z Domem Samotnej Matki z Matemblewa. Ten spektakl to apel o obronę życia. To Jasełka, które promują potrzebę utrzymywania Okien Życia.
 14. Stowarzyszenie Lokalne SALOS w Rumi zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Półkoloniach Zimowych. I Turnus w dniach: 20-25 stycznia oraz II Turnus 27-31 stycznia. W ramach półkolonii organizowane są wyjazdy do Centrum Nauki „Experyment”, do gospodarstwa Agroturystyczngo k/Wieżycy, do Aquaparku, na kręgle do Hotelu „Faltom”. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marek Konkol.
 15. Mamy wolne intencje mszalne w godzinach porannych w miesiącu styczniu.
 16. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Boże Dziecię i prowadzi przez życie.
 17. Prasa religijna: Gość niedzielny