II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dzisiaj jest I Niedziela m-ca, stąd suma w int. Żywego Różańca i potem zmiana tajemnic.
 2. Jutro Najśw. Imienia Jezus; o godz. 8.00 Msza św. w int. III Zakonu.
 3. We wtorek dzień modlitw za Zmarłych. O godz. 18.00 Różaniec z wypominkami i następnie Msza św. zbiorowa w int. tych Zmarłych.
 4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Wspomożycielki.
 5. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Po raz pierwszy w Polsce jest to także Święto państwowe, stąd Msze św. mogą być już jak w niedziele. Przypominamy o obowiązku świętowania i uczestnictwie w Eucharystii. W tym dniu święcimy kredę, kadzidło i wodę. W modlitwie polecać będziemy Panu Bogu Kościół Misyjny. Zebrane ofiary przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny. Z racji przypadającego w tym dniu I Czwartku m-ca o godz. 18.30 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz w int. ministrantów.
 6. W I Piątek m-ca nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Od godz. 9.00 odwiedziny Chorych w Parafii. W tym dniu okazja do spowiedzi dla wszystkich. Od godz. 16.45 spowiedź dla dzieci i Msza św. o godz. 17.00. Od godz. 19.15 spowiedź dla młodzieży i o godz. 19.30 Msza św.
 7. W sobotę o godz. 11.00 Opłatek dla Oazy Rodzin.
 8. Przyszła niedziela to pamiątka Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. O godz. 15.00 uczynią to dzieci I komunijne; zapraszamy je z Rodzicami. Po sumie Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Kaszubskiego „Rumianie”.
 9. Kolęda w tym tygodniu zgodnie z podanym wcześniej planem.
 10. Dziękujemy wszystkim Rodzinom i pojedynczym osobom, które w ubiegłą niedzielę wzięły udział w VI Rumskim Marszu Rodzin. Bóg zapłać!
 11. W naszej Parafii w czasie ferii zimowych organizujemy na miejscu dwa turnusy wypoczynku dla dzieci. Zainteresowani Rodzice zgłoszą się w zakrystii do ks. Jacka P. celem odebrania karty zgłoszenia.
 12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Nowonarodzonego Pana.
 13. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Dominik i inne. W kiosku parafialnym są jeszcze bożonarodzeniowe pamiątki, kalendarze i komplety kolędowe.
 14. Pan Bóg powołał w tym tygodniu do wieczności:
  + Jerzy Neumiler, l. 62, ul. Dębogórska
  + Barbara Szewczyk, l. 76, ul. Targowa
  Bożemu Miłosierdziu polećmy ich dusze: Wieczny odpoczynek…
 15. Niech Pan Bóg wszystkim nam błogosławi w rozpoczynającym się pierwszym tygodniu Nowego Roku.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *