1. Dziś kazania głosi ks. Piotr Dobek były diecezjalny duszpasterz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dziękujemy serdecznie za wygłoszone słowo Boże.

 2. Kosz na żywność dla potrzebujących ustawiony jest jak zwykle przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

 3. W Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzimy XIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

 4. Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom od  niedzieli Caritas rozprowadza świece. Ofiara za małą świecę wynosi w tym roku 6 zł a za dużą 16 zł.

 5. Siostry Zmartwychwstanki, Nowicjuszki i Postulantki rozprowadzają kartki Bożonarodzeniowe po Mszach Świętych.

 6. Adwentowy Konkurs Szopek – zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wykonania szopki na Boże Narodzenie. Prace przynosimy do sali Akcji Katolickiej na Organistówce 15 grudnia 2012 roku w godz. 14.00 – 15.00. Regulamin na stronie www parafii Konkurs Szopek-regulamin.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 19.00 do 20.00. Na adorację zapraszam szafarzy Eucharystii i Orszak procesyjny. Za tydzień nie ma adoracji. W tym czasie mamy rekolekcje dla młodzieży..

 8. Nowa płyta z kolędami Chóru Św. Cecylii "Gloria in Excelsis Deo" . Płyty do nabycia w od niedzieli 16 grudnia (jako cegiełki na Jubileusz 90- lecia działalności śpiewaczej).

 9. Zachęcam do zamawiania intencji na msze św. w Adwencie.

 10. Oratorium:
  zajęcia z języka angielskiego odbędą się w środę 12 grudnia o godz. 15.00 i 16.00.

 11. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w III niedzielę adwentu, 16 grudnia.
  Proszę zarezerwować sobie ten czas na bezpośrednie przygotowanie do świąt Narodzenia Pańskiego. Kazania głosi ks. Mariusz Słomiński salezjanin, Dyrektor Ośrodka Wychowawczego w Poznaniu. Program rekolekcji wywieszony w gablocie.

 12. . Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny.

 13. Solenizantów i Jubilatów niech strzeże Boża Opatrzność.

 14. Z naszej parafii ostatnio odeszła do Pana: śp. Bożena Bochentyn, l., 54, zam. ul. Północna