1. Dziś msza św. w j. kaszubskim o godz. 12.30. O oprawę liturgiczną sumy w III niedzielę miesiąca zadbał również Domowy Kościół.

 2. Gorzkie żale o godz. 17.30. Zapraszam.

 3. Zachęcam rodziców do nabywania skarbonek dla dzieci i całych rodzin na czas Wielkiego postu, które przyniesiemy w Wielkim Tygodniu do Kościoła.

 4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po mszy św. w Organistówce.

 5. Spotkanie Salezjanek i Salezjanów Współpracowników w czwartek po mszy św. wieczornej w Organistówce.

 6. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

 7. Zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakaramentu w milczeniu w środę od g. 19.00 do 20.00. Za tydzień Adorację prowadzi.

 8. Zachęcam do odkrywania i praktykowania postu wyrażanego również w powstrzymaniu się od zabaw od Środy popielcowej do Wielkanocy. Dla pogan i osób ochrzczonych, które osłabiły więź z Chrystusem to często jest świadectwem i mocą do wiernego trwania przy Odkupicielu.

 9. Księga trzeźwościowa jest wyłożona przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam również do podejmowania drogi trzeźwości przez braci i siostry, które zranione są plagą alkoholizmu i  ranią innych.  

 10. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30, 17.00 dla dzieci, o 18.00 i 19.30 dla młodzieży .

 11. W piątki przed i po drodze krzyżowej młodzież będzie rozprowadzać świece wielkanocne.

 12. W sobotę rocznicę konsekracji biskupiej obchodzi ks. Abp. Sławoj Leszek Głódź. Niech dobry Bóg błogosławi ks. Arcybiskupowi w posłudze pasterskiej.

 13. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski ofiary zbierane do puszek w II niedzielę Wielkiego Postu przeznaczone są na finansowanie projektów misyjnych i działalność Dzieła Pomocy ,,Ad Gentes" przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

 14. Rekolekcje wielkopostne w V tygodniu Wielkiego Postu od 17 marca do 21 marca. Głosi ks. Dariusz Błażek dla dorosłych i ks. Przemysław Cholewa dla dzieci i młodzieży. Proszę zarezerwować sobie czas na duchowe przygotowanie do świąt.

 15. Droga Krzyżowa po mieście w piątek po rekolekcjach 22 marca.

 16. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych

 17. Prasa religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny, List i Arka.

 18. Zachęcam do przekazania 1% podatku na "Nazwa OPP: SALEZJAŃSKIE STOWARZYSZENIE WYCHOWANIA MŁODZIEŻY Numer KRS: 0000061527 cel P24. W minionym roku z tego funduszu dzieci i młodzież miały opłacony częściowo przejazd na Sejmik młodych do Trzcińca, wyjazdy LSO i Oazy.

 19. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

 20. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
  śp. Zofia Taraszkiewicz, l. 102, zam. ul. Lotników
   


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *