1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy 40. dniowy okres W. Postu. Dziękujemy Grupom Parafialnym i wszystkim tym Parafianom, którzy wzięli udział w Adoracji, poprzedzającej W. Post.
 2. Dzisiaj przypada 100. Rocznica urodzin bł. Józefa Kowalskiego sdb – Męczennika Oświęcimia. Prośmy Go o wstawiennictwo przed Bogiem za nami, a także za narody libijski i japoński tak bardzo doświadczane w tych dniach.
 3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w int. Ojczyzny i Ojca św. W Parafii bł. E. Bojanowskiego o godz. 14.00 Msza św. w języku kaszubskim. O godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem Krzyża. Ofiary składane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Od środy wznawiamy Adoracje. Rozpoczniemy o godz. 16.30, a zakończymy o godz. 18.00 Nowenną do Wspomożycielki. Zapraszamy wszystkich Parafian na wspólną modlitwę. Adorację poprowadzą Róże św. Franciszka, św. Marka i MB Niepokalanego Poczęcia.
 5. W czwartek Msza św. wieczorna i po niej spotkanie dla Współpracowników Salezjańskich.
 6. W piątek Drogi Krzyżowe: dla dorosłych o godz. 8.30 i 18.00; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30. Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w wielkopostnych nabożeństwach.
 7. W piątek o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Oliwie Msza św. w 1 r. śmierci + Ks. Bpa Zygmunta Pawłowicza. Ksiądz Arcybiskup zaprasza na wspólną modlitwę wiernych naszej Archidiecezji.
 8. Do piątku włącznie po wieczornych Mszach św. odprawiamy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.
 9. W sobotę, 19 marca, uczcimy św. Józefa – Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca NMP. Św. Józef to przemożny Patron Kościoła Powszechnego i Rodzin chrześcijańskich, mężów i ojców oraz dobrej śmierci. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 8.00; 9.00 i 18.30. O godz. 18.00 nabożeństwo ku czci św. Józefa. Jest to także Dzień Imienin ks. Proboszcza i ks. Józefa Balawandra. Solenizanci odprawią wieczorną Mszę św. we własnej intencji. Polecamy Ich modlitwie wszystkich naszych Parafian.
 10. W Parafii na Zagórzu Odpust ku czci św. Józefa o godz. 10.30.
 11. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny.
 12. Z radością informujemy, że Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź potwierdził swój przyjazd na Uroczystości Jubileuszowe 19 czerwca. Będzie obecny również Ks. Inspektor Marek Chmielewski. Msza św. będzie sprawowana o godz. 13.00 /a nie 12.30!/ i będzie transmitowana przez Telewizję Polonia.
 13. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania czasopism religijnych: Gość Niedzielny, List i Dominik. Można jeszcze nabyć książki ks. Jerzego Szurgota sdb Misjonarza z Afryki.
 14. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Boga.
 15. Pan Bóg wezwał spośród żywych do wieczności:
  + Zbigniew Nowopolski, l. 72, zam. Gdynia
  + Jadwiga Osowska, l. 91, zam. Lębork – pogrzeb we wtorek o godz. 12.30
  + Leon Skrzypkowski, l. 78, ul. Chełmińska – pogrzeb w tygodniu
  Zmarłych polećmy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 16. Niech Bóg nam dopomoże dobrze przeżyć ten nowy tydzień. Prośmy o to teraz, gdy przyjmiemy błogosławieństwo.

Ks. Józef Paliwoda sdb
Proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *