1. Drodzy Parafianie składam najserdeczniejsze życzenia w dniu wspomnienia Narodzin Naszego Zbawiciela, Pana-Jedynego Syna Miłosiernego Ojca. To dziecię przychodząc na świat wypełniło wolę Boga Ojca. Niech Boże Dziecię obdarzy nas miłosierdziem, abyśmy miłowali wszystkich naszych bliźnich
 2. Bóg zapłać naszym spowiednikom, którzy ofiarnie posługiwali w konfesjonale w czasie wyznaczonym jak i poza tym czasem.
 3. Bóg zapłać przygotowującym nasze święta, szczególnie p. kościelnemu Tomaszowi, p. organiście Krzysztofowi, s. Joannie, Ministrantom, Chórowi Cecylia i innym.
 4. Dziękuję tym wszystkim, którzy przekazali życzenia tak listownie, telefonicznie, SMS.
 5. 25 grudnia nie ma mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza msza święta: 8.00, następne
  o godzinie 9.30, 11.00, 12.30 (z chrztami) i 18.30. Przypominamy, że wierni, którzy przyjęli Komunię św. podczas pasterki, mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.
 6. W drugi dzień świąt rozkład mszy jak w niedzielę. Nie ma szy św. o g.15.00.
 7. Najbliższa niedziela to niedziela Świętej Rodziny. Święta Rodzina w naszej parafii patronuje dziełu s. salezjanek.
 8. Kolędę rozpoczynamy 29 grudnia. Rozkład kolędy w gablotach i na stronie internetowej. W kolędzie towarzyszyć nam będzie przez pierwsze dni ks. Rafał Burnicki i ks. Wojciech Lipowicz. ​Na spotkanie kolędowe Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, Młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi proszę pozostawić w stosownym miejscu.
 9. Nasza Oaza jak co roku w II III dzień Świąt udaje się do naszych domów z Kolędnicą. Rodziny, które chciałyby, aby przyjść do nich prosimy o zgłoszenia telefoniczne pod numer tel. Ks. Janusza 600 466 555. W II dzień świąt (w sobotę) kolędujemy po Rumi, w III dzień świąt (niedziela)w Kazimierzu..
 10. Uroczystości Orszaku Trzech Króli rozpoczną się w dniu 6 stycznia 2016 roku Mszą świętą o godz. 12.30 w Parafii Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Rumi.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg.Nowenna do Bożego Narodzenia dziś o g. 18.00 a w tygodniu po roratach.
 12. Msza św. trydencka odprawiana jest 25 grudnia o 16.30.
 13. Kolęda:
wt 29 grudnia 2015 Bławatkowa. bratkowa, Fiołkowa, gerberowa, Irysowa, konwaliowa, Krokusowa, Makowa, Nagietkowa, Narcyzowa, Ogrodowa, Przyrzeczna, Warzywna, Waryńskiego
śr 30 grudnia 2015 Bądkowskiego, Jana z Kolna

Rozkład kolędy na cały miesiąc