1. Dzisiaj, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i prosimy o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i całej Parafii. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i po niej Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy. Witajmy godnie przechodzącego ulicami naszej Parafii Jezusa. Po zakończeniu Procesji ok. godz. 12.30 Msza św. i ostatnia o godz. 18.30. Nie ma Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00. Pamiętajmy o tym, że dziś najważniejsze jest uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii św., a nie udział tylko w samej Procesji. O godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe.
  2. Od jutra, przez całą Oktawę Bożego Ciała, Procesje wokół kościoła będziemy łączyć z wieczorną Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy cały Orszak Procesyjny i wszystkich Parafian. Jak Chrystus pragnie być blisko nas, tak i my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Uwielbiajmy Boże Ciało!
  3. Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać, choćby na kilka minut, osobistej Adoracji Jezusa Eucharystycznego w kościele. Jezus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę… Czeka na każdego z nas.
  4. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia dzisiejszej Uroczystości Bożego Ciała bardzo dziękujemy. Parafianom z ul. Świętopełka, Gdyńskiej, Targowej i Dębogórskiej, i nie tylko, za przygotowanie pięknych Ołtarzy, a także za przystrojenie trasy i swoich domów, całemu Orszakowi Procesyjnemu, a także jednej Rodzinie za drzewka brzozowe do Ołtarzy i kościoła. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii za tak liczny udział w Procesji składamy Bóg zapłać! Niech Jezus, Chleb Życia, wszystkich nas błogosławi.
  5. Pod chórem są wyłożone teksty z pieśniami eucharystycznymi. Zachęcam do wzięcia ich na Procesję i włączenia się we wspólny śpiew i modlitwę podczas Procesji.
  6. Od dzisiaj w czasie liturgii będzie nam służył nowy rzutnik multimedialny – to dar ołtarza od wszystkich Parafian na Jubileusz 90-lecia Konsekracji kościoła.
  7. Z racji Oktawy jutro nie obowiązuje post jakościowy.
  8. Z racji Oktawy jutro nie obowiązuje post jakościowy.
  9. Zmarł + Hipolit Jankowski, l. 78, ul. Gdyńska – pogrzeb w sobotę o godz. 11.00. Jego duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *