1. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, CZYLI BOŻE CIAŁO. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i po tej Eucharystii na ulice naszej Parafii wyruszy do czterech Ołtarzy Procesja Eucharystyczna. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: KOŚCIELNĄ, MOSTOWĄ, KAZIMIERSKĄ, MALINOWĄ, ŚWIĘTOPEŁKA, MOSTOWĄ, KOŚCIELNĄ.
    Niezależnie od miejsca zamieszkania, udekorujmy na ten dzień okna naszych domów, by godnie powitać przechodzącego Chrystusa Pana. Prosimy o usunięcie samochodów z trasy Procesji. Zadbajmy także o należyty strój na Procesję i do Kościoła. Na Eucharystię z Procesją zapraszamy cały Orszak Procesyjny, Chór Parafialny, dzieci z bieli, młodzież i wszystkich Parafian. Niech w Procesji swoją obecność zaznaczą wszystkie Grupy Parafialne. Udział w Procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas zawsze obecny. Pamiętajmy jednak, że sam tylko udział w Procesji nie jest pełnym świętowaniem – nie zapomnijmy tego dnia o Mszy św. Po zakończeniu Procesji msze św. o godz. 12.30 i 18.30. Nie ma mszy św. o godz. 11.00 i 15.00.
  2. Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Msza św. przez całą Oktawę w tygodniu o godz. 18.30; następnie Litania Loretańska i Procesja wokół kościoła. Zapraszamy także cały Orszak procesyjny i wszystkich wiernych. Nie ma nabożeństwa o g. 18.00.
  3. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia dzisiejszej Uroczystości Bożego Ciała bardzo dziękujemy. Parafianom nie tylko, za przygotowanie pięknych Ołtarzy, a także za przystrojenie trasy i swoich domów, całemu Orszakowi Procesyjnemu. Wszystkim Parafianom za tak liczny udział w Procesji składamy Bóg zapłać! Niech Jezus, Chleb Życia, wszystkich nas błogosławi.
  4. W Boże Ciało na Stadionie Miejskim w Rumi odbędzie się Koncert Uwielbienia „Bogu-Chwała!”, na który serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą poprzez śpiew i modlitwę radośnie oddać chwałę Panu Bogu. W tym roku Gościem Specjalnym Koncertu będzie Pan Lech Dokowicz, znany reżyser i producent wielokrotnie nagradzanych filmów o tematyce społecznej i religijnej, który opowie między innymi o cudach eucharystycznych w Sokółce i w Legnicy. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.30..
  5. ZJAZD SALEZJAŃSKICH WSPÓLNOT EWANGELIZACYJNYCH ODBĘDZIE SIĘ W GDYNI W DNIACH 26-29 Maja. Zapraszamy młodzież młodzież, która ukończyła 1 klasę Gimnazjum i starszych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek o g. 19.30 w salce ministranckiej.
  6. W sobotę 21 maja odbył w Oratorium się „Turniej gry w piłkarzyki”. W najbliższą sobotę zapraszamy do Oratorium na gry planszowe i plenerowe.
  7. Zapraszamy na VIII Festiwal Pieśni Maryjnej, który odbędzie się w naszej Parafii w przyszłą niedzielę 29 maja, rozpoczęcie o godz. 14:30 przy pomniku Jana Pawła II, następnie msza św. O godz. 16.00 przesłuchania festiwalowe.
  8. Wszystkim Mamom niech Maryja wyprasza potrzebne Łaski.