8 IX 2019 XXIII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

 • Zapraszamy rodziny osób powołanych na Mszę świętą o godzinie 15.00 w  kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.

W najbliższym tygodniu:

 1. Przypominamy uczniom klas VII, VIII i I ponadpodstawowych o rozpoczętym w minionym tygodniu kolejnym roku przygotowania do bierzmowania.
 2. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 3. W środę o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
 4. W piątek po Mszy wieczornej ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. W październiku nie będzie tego nabożeństwa z racji niedzielnego rozkładu Mszy.
 5. W sobotę 14 września będziemy przeżywali nasz Odpust Parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte z kazaniami o 7.00; 8.00 i 9.30. Uroczysta suma odpustowa o 18.30 i bezpośrednio po niej procesja eucharystyczna – prosimy orszak procesyjny i wspólnoty parafialne o asystę. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w obchody odpustowe, zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za siebie lub osobę zmarłą.
  W tym dniu w wielu miejscach naszej ojczyzny obywać się będą modlitwy pod wspólnym hasłem „Polska pod krzyżem” zapraszamy wszystkich do włączenia się w tą ważną inicjatywę, w naszej Parafii modlitwy przy figurze św. Jana Pawła II o godzinie 12.00.

W przyszłą niedzielę 15 IX:

 • Podczas Mszy o godzinie 11.00 poświęcimy przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym w tym roku naukę szkolną – serdecznie zapraszamy.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy uczniów klas III i ich rodziców na Eucharystię rozpoczynającą przygotowanie do przyjęcia I Komunii świętej.
 • o godz. 14.00 w kościele bł. E. Bojanowskiego w Białej Rzece zostanie odprawiona Msza św. w języku kaszubskim.

W najbliższym czasie odbędą się zebrania sołeckie, szczegóły w gablocie z ogłoszeniami przy głównej bramie.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Kazimiera Bandurska, lat 93 z ul. Akacjowej, pogrzeb odbędzie się 16 IX o 10.00. Wieczny odpoczynek……..