1. Dziś niedziela palmowa. Palmy święcimy na wszystkich mszach św., przed mszą o g. 11.00 gromadzimy się na Placu Kaszubskim o g. 10.40-święcimy palmy i udajemy się w procesji do kościoła. Po mszy św. konkurs na najładniejszą palmę.
 2. Palmy rozprowadzają przed kościołem Salezjanie Współpracownicy. Ministranci natomiast w Niedzielę Palmową i w Wielką Sobotę rozprowadzają Baranki wielkanocne z chleba na nasz stół. Bóg zapłać z trud wykonania.
 3. Zakończyliśmy rekolekcje. Dziękujemy i modlimy się za ks. rekolekcjonistę Witolda Drzyzgiewicz. Dziękuję również katechetom, wychowawcom, młodzieży, pp. organiście, kościelnemu i tym wszystkim, którzy przygotowali rekolekcje oraz tym , którzy odpowiedzialnie trwali przy dzieciach w szkole i Kościele. 
 4. Dziś Seminarium Odnowy Wiary dziś po wieczornej mszy św. To wyjątkowe rekolekcje w życiu codziennym, oparte o Pismo Święte. To okazja do odnawiania i odbudowywania swojego życia wiary, relacji z Jezusem, otwierania się na łaskę oraz charyzmaty Ducha Świętego. Następne spotkanie w cyklu dziesięciu cotygodniowych spotkań za tydzień. Spotkania trwają do niedzieli Zesłania Ducha Świętego.
 5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
 6. Zebranie członków Parafialnego zespołu Caritas w celu przygotowania paczek świątecznych dla ubogich w poniedziałek 21 marca 2016 o godz.19.30.
 7. Nabożeństwo do NMP w środę o g. 18.00. W środę nie ma Adoracji NS.
 8. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rano Msza św. Krzyżma w katedrze oliwskiej o godz. 10.00
  – przewodniczy Metropolita Gdański ks. Abp Sławoj Leszek Głódź.

Spowiedź od godz. 8.00 do 10.00.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.30. Będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Adoracja do godz. 22.00.

 1. WIELKI PIĄTEK – Jest to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Boleśnie przeżywając te wydarzenia podejmujemy się postu w tym dniu. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 – 22.00.

Spowiedź od godz. 9.00 do 16.00.

Droga Krzyżowa o godz. 15.00 w kościele.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

 1. Wieczorna Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30.
 2. WIELKA SOBOTA –

Adoracja Jezusa Eucharystycznego przy Grobie godz. 7.00 – 20.00.

Spowiedź od godz. 9.00 do 16.00.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 19.30;

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00 – 16.00 co 15 minut.

W Kazimierzu poświęcenie pokarmów o godz. 11.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą świece oraz naczynia na wodę święconą. Po Liturgii Wielkiej Soboty nie będzie Adoracji.

 1. Niedziela Wielkanocna jest wspomnieniem Zmartwychwstania Pana Jezusa REZUREKCJA w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Zapraszamy cały Orszak procesyjny, Chór Parafialny i wszystkich Parafian – starszych, młodzież i dzieci. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i o g.15.00 a w poniedziałek wielkanocny nie będzie mszy o g. 15.00; pozostałe według porządku niedzielnego. W Święta nie słuchamy spowiedzi. Korzystajmy jeszcze z tej możliwości w Wielkim Tygodniu.
 2. Rozkład Liturgii Wielkiego Tygodnia oraz Adoracji znajduje się w gablotach i na drzwiach kościoła.
 3. Wielki Tydzień niech będzie czasem szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej Liturgii oraz pobożnym nawiedzeniu Grobu Pańskiego. Od Wieczerzy Pańskiej w czwartek przyciszmy, a nawet wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze, komputery i inne media.
 4. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu czynna tylko we wtorek.
 5. Dziękujemy wszystkim staropolskim Bóg zapłać za złożone do kosza produkty żywnościowe..
 6. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy przy Grobie Pańskim.
 7. Czuwanie w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia o g. 21.00 przygotowuje grupa Miłosierdzia.
 8. Zachęcam do przekazania 1% podatku na: SALEZJAŃSKIE STOWARZYSZENIE WYCHOWANIA MŁODZIEŻY Numer KRS: 0000061527 cel P24. W minionym roku z tego funduszu dzieci i młodzież miały opłacony częściowo przejazd na Sejmik młodych do Trzcińca, wyjazdy LSO i Oazy.
 9. Prasa religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg.
 11. „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii. Polecamy
 12. W minionym Tygodniu odeszli do Pana:
  śp.
 13. Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi poszukuje nauczyciela matematyki od zaraz do końca roku szkolnego – może być nauczyciel emerytowany.
 14. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Gimnazjum nr 4 im. Karola Wojtyły przy ul. Batorego 29, serdecznie zapraszają Rodziców i młodzież klas szóstych, na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się w poniedziałek 21 marca o godzinie 17.00
 15. Comiesięczne spotkanie rodzin osób powołanych do życia zakonnego i kapłaństwa przeniesione na drugą Niedzielę kwietnia 10 kwietnia u sióstr Zmartwychwstanek.
 16. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi organizuje Pielgrzymkę „ŚLADAMI CHRZTU POLSKI” w dniach 11,12 i 13 czerwca 2016. Trasa: Biskupin – Gniezno – Pola Lednickie –Poznań. Noclegi: Jankowo Dolne /k. Gniezna. Koszt wyjazdu: 350 ,- PLN. Zapewniamy: modlitwę, dzień skupienia, wyżywienie    ( śniadania   i obiadokolacje), ubezpieczenie, dobry humor oraz dużo ciekawych wiadomości i wrażeń. Zgłoszenia: P. Ewaryst Lewandowski    603 – 802 – 057 P. Adela Szramkowska  507 – 314 –  ZAPRASZAMY!
 17. Parafia MB Wspomożenia Wiernych organizuje w dniach 5-17 listopada 2016 pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Szczegółowy program na plakacie. Wszelkich informacji udziela ks. Janusz Sikora w parafii Wspomożenia Wiernych.