7 IV 2019 – V Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym:

 • Rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Zbigniewa Hula, życząc światła Ducha Świętego w posłudze rekolekcyjnej. Program szczegółowy znajduje się w na plakatach – zwracamy uwagę na codzienne nabożeństwa o 18.00 i dodatkowe Msze święte o 9.30 i 20.00. We środę msza z udzieleniem sakramentu chorych o 11.00. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania podczas wszystkich Mszy i nabożeństw.
 • Z racji I niedzieli miesiąca o 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca i nabożeństwo.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii świętej.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.30, ofiary zbierane podczas nabożeństwa są przeznaczone na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 • Przed ołtarzem Serca Jezusowego został wystawiony kosz na żywność dla osób potrzebujących, na Mszy o 11.00 rozdamy skarbonki na jałmużnę postną, które zbierzemy 14 kwietnia.
 • Zachęcamy do włączenia się w akcję wsparcia hospicjów „Pola Nadziei na Pomorzu 2019” – dzisiaj wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają datki , które zasilą budżet hospicjów.
 • Ministranci z naszej parafii sprzedają Baranki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie wyjazdów dla ministrantów z naszej parafii.

W najbliższym tygodniu:

 1. We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 2. W środę z racji rekolekcji nie będzie adoracji po wieczornej Mszy świętej
 3. W piątek droga krzyżowa ulicami miasta rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 18.00 w Sanktuarium Wspomożycielki. W naszym kościele drogi krzyżowe o 8.30 i 17.15.
 4. W sobotę po Mszy wieczornej w naszym kościele Oratorium Pasyjne "Ślad Losu" w wykonaniu Diakonii Muzycznej Domowego Kościoła z przyjaciółmi. Oratorium składa się z 15 pieśni, dzięki którym możemy towarzyszyć Chrystusowi od Sądu Piłata aż po Zmartwychwstanie. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 14 kwietnia:

 • Będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. O 10.45 procesja z palmami z Placu Kaszubskiego.
 • Przed kościołem pojawi się świąteczny stragan, pojawią się na nim różne świąteczne wyroby: palemki, baranki itp. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność grup oferujących wyroby oraz na cele charytatywne.
 • O 14;45 spotkanie wszystkich roczników młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 • W Sanktuarium Wspomożycielki o godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza święta w języku kaszubskim.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Czesław Szwaba, lat 59 z ul. Kościelnej, pogrzeb w poniedziałek o 9.30; śp. Edward Łach, lat 92 z ul. Kosynierów, pogrzeb w poniedziałek o 13.00; śp. Zdzisława Witza, lat 79 z ul. Piłsudskiego, pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …