6 X 2019 – XXVII niedziela zwykła

Trwa miesiąc październik – decyzją Ojca Świętego przeżywany jako nadzwyczajny miesiąc misyjny. Szczególną okazją do modlitwy w intencjach misyjnych Kościoła są nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy: szczególnie młodzież w poniedziałki i piątki o 19.30; szczególnie dzieci od poniedziałku do piątku o 17.15, wszystkich wiernych codziennie o 18.00. Mamy jeszcze pewną ilość kapliczek służących do gromadzenia karteczek za uczestnictwo w nabożeństwach, zapraszamy zainteresowane dzieci do zakrystii.

W dniu dzisiejszym:

 • Nasi Parafianie uczestniczą w pielgrzymce do Piaśnicy i odbywających się tam uroczystościach upamiętniających męczeństwo naszych Rodaków.
 • W naszej wspólnocie parafialnej gościmy Kleryków z Salezjańskiego Seminarium w Lądzie. Przed kościołem są zbierane ofiary przeznaczone na seminarium. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
 • O godzinie 12.30 Msza święta w intencji Żywego Różańca i po Mszy nabożeństwo.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII i VIII, 

W najbliższym tygodniu:

 1. W poniedziałek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Różańcową, o 19.15 spotkanie Rady wychowawczo duszpasterskiej
 2. We wtorek spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w górnej salce oratorium.
 3. W środę po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek o g. 20.45 zapraszamy młodzież studiującą oraz uczącą się w szkole średniej po gimnazjum zainteresowaną przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania do Oratorium.
 5. W sobotę po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie z Marcinem Jakimowiczem, który wygłosi konferencję „Wojna jest wygrana, czyli co się dokonało na krzyżu”. Serdecznie zapraszamy

W przyszłą niedzielę 13 X:

 • W naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywali doroczny Odpust Bożej Opatrzności. Kazania wygłosi ks. Łukasz Burnicki – salezjanin. Uroczysta suma odpustowa o godzinie 12.30, zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza, Chór, Orszak procesyjny oraz dziewczęta do sypania kwiatów.
 • W całej Polsce będziemy obchodzili Dzień Papieski – przed Kościołem, swoimi ofiarami będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierając naukę ubogiej młodzieży.

Już dzisiaj informujemy:

19 października I Liceum Ogólnokształcące organizuje Jubileusz 70-lecia. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie przy bramie głównej.

20 października, podczas Mszy o godzinie 12.30 zostanie poświęcony obraz Męczenników czasu wojny Archidiecezji Gdańskiej. Będzie to dla nas okazja do przybliżenia sylwetek Błogosławionych, którzy męczeńską śmiercią potwierdzili swoje wyznanie wiary. W tym dniu pragniemy także – poprzez zakupienie książeczek o bł. Marii Kotowskiej wesprzeć dzieło Sióstr Zmartwychwstanek w naszej parafii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. . Zofia Brzeska l. 85 z ul. Kopernika, śp. Zenon Najder l. 93 z ul. Okrzei i Robert Tomoń, lat 54 ul. Różanej . Wieczny odpoczynek……..