6 V 2018 VI Niedziela Wielkanocna

 W dniu dzisiejszym:

 1. Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 2. Na godzinę 15.00 zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
 3. O godzinie 18.00 nabożeństwo majowe.
 4. Na godzinę 20.00 zapraszamy młodzież maturalną na Mszę świętą w ich intencji oraz o dobre zdanie egzaminów.
 5. Młodzież oazowa sprzedaje przed kościołem wykonane przez siebie różańce, dochód z tej akcji jest przeznaczony na pokrycie kosztów uczestnictwa w rekolekcjach wakacyjnych.

W najbliższym tygodniu:

Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 18.00, oraz w dni nauki szkolnej o 17.15, w sposób szczególny klasy VII w poniedziałki, VI we wtorki, V we środy, IV we czwartki, a w piątki klasy III i dzieci młodsze. Młodzież klas II i III gimnazjum powinna uczestniczyć przynajmniej raz w tygodniu w nabożeństwie majowym w dogodnym dla siebie terminie. Nabożeństwo majowe w Kazimierzu codziennie o 19.00.

 1. Od poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W tych intencjach będziemy się modlili po Mszy o godzinie 8.00.
 2. W poniedziałek o godzinie 8.00 Msza w intencji III Zakonu św. Franciszka.
 3. We wtorek 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława bp i męczennika Patrona Polski oraz wspominamy 73 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o 18.00 w kościele pw. św. Jana z Kęt
  po Mszy wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w górnej salce Oratorium.
 4. We środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację zakończoną wspólną modlitwą brewiarzową – Kompletą.
 5. W piątek 11 maja rozpoczniemy Nowennę do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, modlitwy nowenny będziemy odmawiali po Mszy wieczornej.

W przyszłą niedzielę 13 maja Uroczystość Wniebowstąpienia:

 1. Na godzinę 14.45 zapraszamy uczniów klas II gimnazjum i VII w ramach przygotowania do bierzmowania.
 2. O godzinie 15.00 w kaplicy ss. Zmartwychwstanek spotkanie rodzin osób powołanych.
 3. W naszej parafii będziemy gościli Edycję Paulińską, słowo Boże będzie głosił ks. Ryszard Paulista. Przed kościołem będzie można nabyć wydawnictwa Edycji.

W czasie Wielkiego Postu awarii uległy elektroniczne dzwony naszego kościoła, po nieudanych próbach naprawy urządzenia, zostało zakupione nowe za 6000 zł. Tacę z przyszłej niedzieli chcielibyśmy przeznaczyć na pokrycie kosztów tej inwestycji. Polecamy się ofiarności wiernych.

Już dzisiaj zapowiadamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Wejherowa w dniach 26 i 27 maja. Szczegóły uroczystości na plakatach.

Nowy numer Gościa Niedzielnego i Don Bosco z ciekawymi artykułami można nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Horst Bohlmann, lat 68 z ul. Borówkowej i śp. Barbara Kowalska, lat 67, z ul. Różanej – pogrzeb 8 maja o 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…