W dniu dzisiejszym:

 • Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego, obchodzimy Dzień Misji, przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na cele misyjne; Bóg zapłać Ofiarodawcom osobom zbierającym
  > Siostry Zmartwychwstanki świętują początek zaistnienia w Kościele swojej rodziny zakonnej. Całe Zgromadzenie, a szczególnie naszą rumską wspólnotę Sióstr Zmartwychwstanek powierzany opiece Bożej Opatrzności, dziękując jednocześnie za obecność i pracę Sióstr w naszej parafii.
 • Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą o godz. 11.00 w Kościele p.w. NMP Wspomożenia Wiernych.
 • Z racji I niedzieli miesiąca, Msza święta w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia o 12.30, po Mszy nabożeństwo.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy młodzież klas VII, VIII i III gimnazjum, w ramach przygotowania do bierzmowania.

W najbliższym tygodniu:

 1. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w górnej salce Oratorium.
 1. W środę o godzinie 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Adoracja po Mszy wieczornej do 20.00.

W przyszłą niedzielę 13 stycznia:

 • Przypada Święto Chrztu Pańskiego, kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 • Nasz Chór Parafialny zaprasza na koncert kolęd po Mszy Świętej o godz. 12.30.
 • Siostry Salezjanki będą obchodziły Święto Patronalne swoich dzieł: Przedszkola i Szkoły Podstawowej. Siostry zapraszają na Eucharystię o godzinie 14.30 wszystkich wychowanków i uczniów z rodzinami, pracowników i byłych wychowanków.
  9 stycznia o 19.00 w szkole odbędzie się próba śpiewu.
 • Rodziny Powołanych zapraszamy na godzinę 15.00 do kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.

Trwa wizyta kolędowa,

Kancelaria w czasie kolędy jest czynna we wtorki, środy, czwartki, i soboty od g. 8:30 do 10:30.

Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o 15.30, w soboty o 14.30.

Kolędę uzupełniającą zaplanowaną na 19 stycznia można zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub mailem.

w najbliższym tygodniu odwiedzimy:

7 stycznia ulice:             Wiązowa, Bukowa, Żołnierzy I Dyw. W.P., Cisowa, Trepczyka,

8 stycznia ulice:             Pułaskiego, Miłosza, Spółdzielcza, Gdyńska, Mickiewicza, M. Curie-Skłodowskiej,

9 stycznia ulice:             Ceynowy, Hepki, Bieszka, Heykego,

10 stycznia ulice:           Saperów, Porzeczkowa, Borówkowa,

11 stycznia ulice:           Kwiatowa, Jesionowa, Brzozowa, Lipowa,

12 stycznia ulica:           Kazimierska i Dębogórze Wybudowania,

Ważne ogłoszenie dotyczy tylko mieszkańców bloków przy ul. Dębogórskiej 78 i 82. Ponieważ mieszkania w tych budynkach są dopiero zasiedlane i nie wiemy ilu lokatorów już się wprowadziło i chce przyjąć kolędę księża odwiedzą tylko te mieszkania, które zostaną zgłoszone w zakrystii, kancelarii parafialnej lub pocztą elektroniczną. Jeżeli ktoś przyjął kolędę w ubiegłym roku nie musi dokonywać ponownego zgłoszenia. Na zgłoszenia czekamy do dnia 17 stycznia. Wizyta w tym budynku jest zaplanowana na piątek 18 stycznia. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia.

Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania.

W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 21 IV.   W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 6 marca. Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca. Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej 20 czerwca.

W dniu 1 grudnia przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana.

Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.