5 maja 2019 – III Niedziela Wielkanocna

W dniu dzisiejszym:

 • Przeżywamy Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą tydzień biblijny. Wierni, którzy dzisiaj przez przynajmniej pół godziny będą czytali tekst biblijny zatwierdzony przez kompetentną władzę, i czytanie to odbędzie się z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchowej mogą uzyskać odpust zupełny.
 • Z racji I niedzieli miesiąca Msza święta w intencji Żywego Różańca o godzinie 12.30.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii świętej.

W najbliższym tygodniu:

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 18.00.
  Dodatkowo nabożeństwa majowe dla młodzieży w poniedziałki i piątki o 19.30.
  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania powinna uczestniczyć przynajmniej w dwóch nabożeństwach majowych w tygodniu.
  Klasy III w ramach nabożeństw o 19.30 będą przeżywały bezpośrednie przygotowanie do bierzmowania.
 2. Od poniedziałku do środy zapraszamy młodzież kończącą przygotowanie do bierzmowania na spotkania w podanych godzinach.
 3. W poniedziałek o godz. 18.00 Siostry Salezjanki zapraszają na warsztaty taneczne dla młodzieży do swojego domu przy ul. Ceynowy 24. Informacje na plakacie.
 4. We wtorek, w ramach nabożeństwa majowego będziemy modlili się za naszych zmarłych, w ich intencji zostanie odprawiona wieczorna msza święta.
 5. W środę przypada 74 Rocznica Zakończenia II Wojny Światowej, Msza święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godzinie 18.00 w Kościele pw. Św. Jana z Kęt.
  W naszym kościele zapraszamy na tradycyjną wieczorną adorację.
 6. W piątek 10 maja odwiedzimy chorych od godziny 9.00.

W przyszłą niedzielę 12 maja:

 • W ramach katechez miesięcznych usłyszymy nauczanie o sakramencie kapłaństwa i małżeństwa.
 • Zapraszamy uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do bierzmowania na godzinę 14.45 na spotkanie i Eucharystię.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy rodziny powołanych na Mszę do kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek

Już dzisiaj informujemy:

W maju będziemy przeżywali ważne uroczystości parafialne. Sakrament I Komunii Świętej zostanie udzielony dzieciom 18 maja o godzinie 10.00 i 12.00, rocznicę I Komunii organizujemy 25 maja o godzinie 10.00, natomiast Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony przygotowanej młodzieży 29 maja o godzinie 18.00. Polecamy wszystkie intencje związane z tymi uroczystościami modlitewnej pamięci Parafian.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Stanisława Dawidczyk, lat 88 z ul. Bądkowskiego, pogrzeb odbędzie się we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…..