W dniu dzisiejszym:

 • Gościmy ks. Radosława i kleryków z Salezjańskiego Seminarium w Lądzie, przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar na seminarium. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ze względu na ustalony wcześniej termin wizyty i posługi słowa przez ks. Radosława List Episkopatu Polski na 100. Rocznicę odzyskania niepodległości, zostanie odczytany w przyszłą niedziele.
 • Msza św. w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 • Na godzinę 14.45 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania. Uprzejmie prosimy o obecność rodziców.
 • O godzinie 18.00 różaniec z wypominkami.

W najbliższym tygodniu:

Zapraszamy na różaniec z wypominkami codziennie o godzinie 18.00. Wypominki można składać – roczne tylko w kancelarii parafialnej, a jednorazowe na tacę, w zakrystii lub kancelarii.

Przypominamy o możliwości zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go w intencji zmarłych. Odpust można zyskać do 8 XI pobożnie nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Aby uzyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej i wzbudzić w sobie szczere pragnienie zerwania z wszelkim grzechem i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

 1. W poniedziałek 5 XI – Msza święta w intencji III Zakonu św. Franciszka o g. 8.00.
 2. We środę 7 XI o godz. 18.30 Msza Św. w 148. rocznicę urodzin Bpa Konstantyna Dominika. Po Mszy Św. przejście pod obelisk i krótka modlitwa. A w kościele adoracja do godziny 20.00.
  Informujemy, że doroczna Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Gdańskiej i Diecezji Pelplińskiej, a obędzie się w środę, 7 listopada br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.
 3. W piątek 9 XI przypada święto rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 4. W sobotę 10 XI wspominamy św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła.
  Także w sobotę zapraszamy dzieci do naszego Oratorium od godziny 10.00 do 13.00.

W przyszłą niedzielę 11 XI:

 • W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy nastąpi przejście uczestników uroczystości na plac Wolności i posadzenie dębu.  O godzinie 16:00 w Sali MOSiR odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych.
 • Archidiecezjalne uroczystości Święta 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędą się. o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Mszy Świętej w intencji Ojczyzny przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.
 • Na godzinę 14.45 zapraszamy uczniów klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania.

Już dzisiaj informujemy:

 • W listopadzie odbędą się konferencje dla rodziców kandydatów do bierzmowania z wszystkich roczników. Proponujemy do wyboru jeden z terminów: 15 – czwartek o godzinie 19.10 lub 17 – sobota o godz. 19.30.
 • Także w listopadzie uczniowie klas III gimnazjum powinni wziąć udział w przygotowywanych dla nich rekolekcjach ewangelizacyjnych w dniach od 9 do 11 listopada. Szczegóły podają animatorzy na spotkaniach w grupach