1. Dziś witamy w naszej Parafii ks. Marcina Nowickiego i kleryków z Naszego Salezjańskiego Seminarium Duchownego. Prosimy serdecznie o modlitwę za powołanych z naszej Parafii jak i naszych drogich kleryków, którzy przybyli by razem z nami się modlić. Klerycy przed kościołem będą zbierać ofiary do puszek.
 2. 13 listopada przypadają imieniny ks. Stanisława Kozery. Solenizantom, ks. Stanisławowi i ks. Januszowi złożymy życzenia 20 listopada..
 3. Rodziny powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego zapraszamy dziś w niedzielę do sióstr Zmartwychwstanek na godz. 15.00.
 4. Ojciec Święty Franciszek, w bulli Misericordiae vultus postanowił, że Rok Święty zakończy się 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Watykanie. W niedzielę wcześniej, 13 listopada, w XXXIII niedzielę okresu zwykłego, zostanie zamknięty Jubileusz w Kościołach partykularnych. W kościołach jubileuszowych i sanktuariach, w których Biskup diecezjalny ustanowił otwarcie Bramy Miłosierdzia, odbędzie się dziękczynna celebracja eucharystyczna.
 5. Msza Świętą kończącą Rok Święty w Archidiecezji Gdańskiej, która sprawowana będzie pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w niedzielę, 13 listopada, o godz. 11.30 w Archikatedrze Oliwskiej.
 6. Zapraszamy na film ” Odważni ” w niedzielę 13. listopada o godzinie 16 w Oratorium przy kawie i ciastka.  Film opowiada o ojcach zmagających się że swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Jest zarazem wzruszający i zabawny, a jednocześnie sprawia, że możemy stać się lepszymi ludźmi. Wstęp wolny.
 7. Przed kościołem zbieramy podpisy dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Mama, Tata i Dzieci” w obronie małżeństwa i rodziny: Małżeństwa – związku mężczyzny i kobiety; Rodziny opartej na małżeństwie lub pokrewieństwie. Potrzebny adres i pesel.
 8. Spotkanie Rady wychowawczo-Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 14 listopada
 9. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od g. 19.00 do 20.00.
 11. Warsztaty Artystyczne odbędą się w najbliższą sobotę 19 listopada o g. 10 w Oratorium. Serdecznie zapraszamy.
 12. Siostry Salezjanki i Księża Salezjanie serdecznie zapraszają na Dzień Skupienia, który odbędzie się 19 listopada w sobotę od godz. 14.00 do 21.00 Początek spotkania jest przewidziany w domu Sióstr przy ul. Warszawskiej 6 , a zakończenie w kościele Maryi Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy wszystkich chętnych młodych ze Światowych Dni Młodych, wolontariuszy, animatorów, sympatyków, przygotowujących się do bierzmowania. Zapisy u ks. Michała. Dziękuję w imieniu Salezjanek s.Marzena Lata FMA
 13. W niedzielę, 20 listopada, przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i we wszystkich naszych parafiach odmówimy jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
 14. Wyjazd na uroczystość: Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
  Szczegóły na plakacie.
 15. Różaniec z wypominkami odmawiamy od czwartku codziennie o g. 18.00. W środy nab. Do NMP Wspomożenia Wiernych. W piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami
 16. Złodzieje przedstawiają się jako policjanci, funkcjonariusze CBŚ. Proszę poinformować krewnych, sąsiadów.
 17. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia niech Boża Opatrzność ma w swojej opiece a Maryja niech stale im towarzyszy w codziennym trudzie.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Władysław Witkowski, l. 83, zam. ul. Gdyńska
  śp. Jan Makowski l. 79, zam. ul. Bukowa