1. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca i Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 2. Dzień bpa Konstantyna Dominika obchodzimy w poniedziałek. Podczas mszy św. ks. Kan. Marian Defflaff wygłosi okolicznościowe kazanie a następnie w Sali AK na Organistówce odbędzie się spotkanie.
 3. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować odpust za zmarłych cierpiących w czyśćcu..
 4. Różaniec z wypominkami odmawiamy od czwartku codziennie o g. 18.00.W środy nab. Do NMP Wspomożenia Wiernych. W piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami
 5. Zapraszamy wiernych  wraz  z  kapłanami  na  doroczną Mszę  św. za zmarłych biskupów i kapłanów archidiecezji gdańskiej i diecezji pelplińskiej, która obędzie w poniedziałek, 7 listopada br. o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Po Mszy św. nastąpi modlitwa za zmarłych przy Krypcie Zmarłych Biskupów Gdańskich.
 6. Msza za polecanych w wypominkach we wtorek o g. 18.30
 7. Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i tych, którzy troszczą się o trzeźwość , wolność w swoich wyborach we wtorek o g. 19:00 w Oratorium
 8. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od g. 19.00 do 20.00.
 10. Modlitwa z okazji rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2016. Tradycyjnie w świątyniach gromadzą się wierni, którzy tego dnia pragną dziękować Bogu za wolność Ojczyzny i prosić Go o pomyślność dla wszystkich, którzy ją tworzą. Zapraszamy wiernych na archidiecezjalne uroczystości w Święto Odzyskania Niepodległości i modlitwę w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia w piątek, 11 listopada br. o godz. 12.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.Episkopat Polski udzielił wiernym na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 11. Ojciec Święty Franciszek, w bulli Misericordiae vultus postanowił, że Rok Święty zakończy się 20 listopada, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zamknięciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w Watykanie. W niedzielę wcześniej, 13 listopada, w XXXIII niedzielę okresu zwykłego, zostanie zamknięty Jubileusz w Kościołach partykularnych. W kościołach jubileuszowych i sanktuariach, w których Biskup diecezjalny ustanowił otwarcie Bramy Miłosierdzia, odbędzie się dziękczynna celebracja eucharystyczna.
 12. Rodziny powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego zapraszamy w przyszłą niedzielę do sióstr Zmartwychwstanek na godz. 15.00.
 13. Zapraszamy na film ” Odważni ” w niedzielę 13. listopada o godzinie 16 w Oratorium przy kawie i ciastka.  Film opowiada o ojcach zmagających się że swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Jest zarazem wzruszający i zabawny, a jednocześnie sprawia, że możemy stać się lepszymi ludźmi. Wstęp wolny.
 14. Zaproszenie na Mszę Świętą kończącą Rok Jubileuszowy Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski 13 listopada 2016  Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą kończącą Rok Święty w Archidiecezji Gdańskiej, która sprawowana będzie pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w niedzielę, 13 listopada, o godz. 11.30 w Archikatedrze Oliwskiej. Do licznego udziału w tej uroczystości zapraszamy kapłanów, Księży Dziekanów, Siostry Zakonne wszystkich Zgromadzeń i wiernych całej naszej archidiecezji. Tego dnia nastąpi również zamknięcie Roku Jubileuszowego w kościołach stacyjnych wyznaczonych przez Księdza Arcybiskupa.
 15. Natomiast w niedzielę, 20 listopada, przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i we wszystkich naszych parafiach odmówimy jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
 16. Wyjazd na uroczystość: Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
  Szczegóły na plakacie.
 17. 13 listopada przypadają imieniny ks. Stanisława Kozery. Solenizantowi złożymy życzenia 20 listopada razem z ks. Januszem Tokarczykiem.
 18. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia niech Boża Opatrzność ma w swojej opiece a Maryja niech stale im towarzyszy w codziennym trudzie.
 19. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Krystyna Bolda , l. 66, zam. Topolowa
  śp. Zygmunt Trepczyk, l. 77,
  śp. Jadwiga Hinc, l.68, zam. ul. Wiązowa
 20. VIII Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym Zbiórka do puszek 13 listopada 2016