31 Niedziela Zwykła 5 XI 2017

  • Dzisiaj w naszej wspólnocie:
   # gościmy ks. Radosława Błaszczyka i kleryków z Salezjańskiego Seminarium w Lądzie, przed kościołem zbieramy ofiary na seminarium.
   # Msza św. w intencji Żywego Różańca
   i Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
   # Na godzinę 15.oo zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii świętej
   # Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na modlitwę uwielbienia
   .
  • Ponawiamy nasze serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Wszystkich Świętych, osobom, które podarowały kwiaty, przygotowały od strony technicznej liturgię na cmentarzu, orkiestrze, służbie liturgicznej, osobom które przygotowały piękną wieczornicę. Bóg zapłać!
  • W miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach modlitwą różańcową codziennie o godzinie 18.00. Jedynie 24 XI będzie nabożeństwo do Wspomożycielki,
   a od 29 XI rozpoczniemy nowenną do Niepokalanej. Wypominki jednorazowe można składać na tacę lub w zakrystii, a roczne w kancelarii parafialnej.
  • W poniedziałek 6XI o 8.00 Msza święta w intencji III zakonu franciszkańskiego.
  • W dniach 6 i 7 XI naszą wspólnotę zakonną będzie wizytował Ksiądz Inspektor Roman Jachimowicz.
  • We wtorek wieczorna Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  • We środę 6 XI:
   - spotkanie Katechetów o godzinie 15.30 w salce Akcji Katolickiej;
   - po Mszy św. wieczornej tradycyjna Adoracja zakończona wspólnym odmówieniem nieszporów.
  • W sobotę 11 listopada przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości. Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 13.00 w Sanktuarium NMP Wspomożycielki, ciąg dalszy obchodów zgodnie z informacjami podanymi na plakatach.
  • W naszym Oratorium czynnym od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 19.00 rozpoczynamy zajęcia tematyczne: we środę od 17 zajęcia plastyczne, a w czwartki od 16.00 zajęcia z języka angielskiego dla początkujących i od 17.00 dla średnio zaawansowanych. Zapisy w najbliższym tygodniu.
  • W sobotę 11 XI nasi Ministranci wezmą udział w Inspektorialnym Turnieju piłki nożnej w pile. Życzymy bezpiecznej podróży i zwycięstwa w rozgrywkach.

   

  • W przyszłą niedzielę 12 listopada:
   *
   będziemy przeżywali dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym, na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek;
   *
   rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja IKONY CHRYSTUSA PANTOKRATORA w ramach obchodów XX lecia powołania Akcji Katolickiej na terenie Archidiecezji Gdańskiej. Ikona będzie nam towarzyszyła podczas wszystkich Mszy świętych w przyszłą niedzielę, a w tygodniu będzie zabierana do domów członków Akcji Katolickiej. Zakończenie peregrynacji w sobotę 18 listopada.
   * przypada dzień imienin Księdza Proboszcza, Solenizant odprawi imieninową Mszę świętą o godzinie 12.30, zgodnie z przyjętym porządkiem jedna ze wspólnot złoży życzenia w imieniu wszystkich Parafian.
   * Na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjów
   * Także o godzinie 15.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek Msza święta i spotkanie rodzin powołanych
   * Msza św. w języku kaszubskim o godz. 14.00 w kościele Św. Judy Tadeusza na Zagórzu.
  • Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.
  • Solenizantom, Jubilatom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele śp. Jadwigę Malewską lat 61 zamieszkałą przy ul. Różanej. Wieczny odpoczynek….