30 XII Święto Świętej Rodziny

W najbliższym tygodniu:

 1. Jutro zakończenie roku kalendarzowego, zapraszamy na wieczorne nabożeństwo dziękczynne o 18.00, wieczorna Msza święta z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, która przypada 1 stycznia.
 1. 1 stycznia – Msze święte według porządku niedzielnego, także o 15.00 i 20.00.
 2. 2 stycznia – we środę o godzinie 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Adoracja po Mszy wieczornej do 20.00.
 1. 3 stycznia – I czwartek miesiąca Ministrantów i ich rodziny zapraszamy na nabożeństwo o 18.00 i Mszę świętą wieczorną.
 2. 4 stycznia – I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godziny 9.00. Nabożeństwa do NSPJ po Mszy o 8.00 i o godzinie 18.00. Msze święte o godzinie 7.00; 8.00, 17.15 dla dzieci, 18.30 i 19.30 dla młodzieży.
 3. 5 stycznia – I sobota miesiąca - o godz. 8.00 Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę 6 stycznia:

 • Będziemy przeżywali Uroczystość Objawienia Pańskiego,
  > tradycyjnie w tym dniu obchodzimy Dzień Misji, przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na cele misyjne;
  > jest to także dzień, w którym w 1891 roku Założycielka Sióstr Zmartwychwstanek, Matka Celina Borzęcka, i współzałożycielka, Matka Jadwiga Borzęcka - córka założycielki - wraz z trzema innymi siostrami, złożyły w Rzymie swoje śluby zakonne. Tę datę Siostry Zmartwychwstanki uznają za początek zaistnienia w Kościele swojej rodziny zakonnej i co roku uroczyście świętują rocznicę tego wydarzenia. Swoją radość pragną podzielić z parafią na Mszy św. o godz. 8.00. Całe Zgromadzenie, a szczególnie naszą rumską wspólnotę Sióstr Zmartwychwstanek powierzany opiece Bożej Opatrzności, dziękując jednocześnie za obecność i pracę Sióstr w naszej parafii.
 • Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą o godz. 11.00 w Kościele p.w. NMP Wspomożenia Wiernych.
 • Z racji I niedzieli miesiąca, Msza święta w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia o 12.30, po Mszy nabożeństwo.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy młodzież klas VII, VIII i III gimnazjum, w ramach przygotowania do bierzmowania.

Trwa wizyta kolędowa, w najbliższym tygodniu odwiedzimy:

Dzisiaj mieszkańców ulicy Słowackiego i Kazimierza; kolędę rozpoczniemy o 14.30.

2 stycznia – ulice: Dębowa, Bławatkowa, Nagietkowa, Makowa, Konwaliowa, Krokusowa, Irysowa, Bratkowa, Gerberowa, Przyrzeczna, Ogrodowa, Fiołkowa, Warzywna, Jałowcowa, Wierzbowa, Kalinowa, Gruszkowa, Kasztanowa, Poziomkowa i Kusocińskiego – dwie ostatnie ulice zostały pominięte w ramowym programie kolędy, za co przepraszamy.

3 stycznia – ulice: Śniadeckich, Waryńskiego, Prusa, Jana z Kolna, Boh. Kaszubskich, Wiśniowa, Orzechowa, Jarzębinowa, Świerkowa, Cedrowa, Sosnowa, Leszka Białego, Kazimierza Wielkiego, Zygmunta Starego, Przemysława II, Piłsudskiego, Jana Kazimierza, Wł. Jagiełły, Królowej Bony

4 stycznia – ulice: Akacjowa, Kazimierza Jagiellończyka, Cyprysowa, Leszczynowa, Grabowa, Jaworowa, Modrzewiowa i Jodłowa – termin przeniesiony z 19 stycznia

5 stycznia – ulice: Topolowa, Narcyzowa, Klonowa, Dębogórska (bez numerów 78, 82 i 84),

Już dzisiaj informujemy, że kolęda na ul. Trepczyka odbędzie się 7 a nie jak podawaliśmy 19 stycznia.

Przypominamy, że w soboty kolędę rozpoczynamy o 14.30, w pozostałe dni o 15.30.

W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Władysław Grot lat 70
z ul. Dębogórskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ……