Zakończyliśmy obchody Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnych modlitwach, w sposób szczególny wszystkim osobom z orszaku procesyjnego.

W dniu dzisiejszym:

  • Msze święte według porządku wakacyjnego;
  • O 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta w języku kaszubskim. Podczas tej Mszy świętej pragniemy podziękować ks. Michałowi Kwiatkowskiemu za sześcioletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
  • Ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godzinie 19.30;

W najbliższym tygodniu:

  1. We wtorek o 18.00 różaniec z wypominkami za zmarłych i wieczorna Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
  2. W środę o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki.
  3. W czwartek o 18. Godzina święta i wieczorna Msza święta w intencji o nowe powołania do służby w Kościele.
  4. W piątek zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi podczas Mszy o 7.00, 8.00 i 18.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o 8.00 i o godzinie 18.00. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma pierwszopiątkowych odwiedzin chorych w domach.
  5. W sobotę Msza święta o godzinie 8.00 w intencji obrony życia oraz o wyzwolenie ze zniewoleń. Po tej Mszy świętej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę 7 lipca:

  • 30 Msza święta w intencji Żywego Różańca.

Pragniemy poinformować, że od jutra rozpocznie się renowacja okładzin drzwi tabernakulum. Jeżeli koniecznym okaże się zdemontowanie całych drzwi, Najświętszy Sakrament w czasie renowacji będzie przechowywany w tabernakulum w ołtarzu Serca Jezusowego. Prace powinny potrwać około dwóch tygodni.

Jednocześnie informujemy, że nadal czekamy na wydanie pozwolenia na budowę, jest to dokument niezbędny, aby rozpocząć prace przy kaplicy przedpogrzebowej.

Kolejny numer Gościa Niedzielnego i magazynu Don Bosco do nabycia w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Matyszewski, lat 73 z ul. Gdyńskiej, śp. Alicja Koterba, lat 55 z ul. Dębogórskiej. Wieczny odpoczynek…