1. Wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego rozpoczęła się uroczystą mszą św. z sakramentem bierzmowania w sobotę. Tego dnia ks. Bp. Zbigniew odwiedził chorych w naszej parafii ss. zmartwychwstanki. Ks. Biskup przez całą niedzielę będzie się modlił razem z nami; o g. 12.30 odprawi uroczystą sumę z sakramentem chrztu dzieci i o g. 16.00 u ss. Zmartwychwstanek odprawi mszę św. dla rodzin powołanych. Odpowiedzialnych za grupy wspólnoty zapraszam na spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w niedzielę na g. 17.00. Proszę przygotować na piśmie prezentację grupy: Od kiedy istnieje, jak często się spotyka, ilu ma członków, wydarzenia zorganizowane lub w których uczestniczyli. W poniedziałek odwiedzi Szkołę Podstawową nr 1 i szkołę ss. Salezjanek.
 2.  Módlmy się za młodzież, która przyjęła sakr. bierzmowania. Niech cieszą się obfitością darów Ducha Świętego.
 3. Dzisiaj wspominamy 6 rocznicę katastrofy SMOLEŃSKIEJ i modlimy się na wszystkich Mszach św. o Boże miłosierdzie i dar nieba dla ofiar tej tragedii. W parafii NMP Wspomożenia Wiernych Msza św. o zbawienie dla ofiar katastrofy o 18.00.
 4. Zapraszamy na film ,,Bóg nie umarł 2” w poniedziałek 18 kwietnia na godz. 19:30 do Multikina w Rumi. Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii po mszach świętych. Bilety do odbioru w kinie przed seansem.
 5. Nabożeństwo do NMP Wspomożycielki Wiernych w środę o godz. 18.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o g.19.00.
 7. Zapraszamy na Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Ireneusza Trzeszczaka-wieloletniego proboszcza tej parafii. Msza św. pod przewodnictwem Jubilata w przyszłą niedzielę o g. 12.30. Za 2 tygodnie również Jubileusz ks. Stanisława Stachowa w niedzielę 24 kwietnia o g. 12.30.
 8. Okres Wielkanocny trwa do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego – to czas trwania w Komunii. Zachęcam do częstej Komunii św.
 9. W dniach 15-17 kwietnia organizowane są przez Salezjanów rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od liceum w górę) w Kutnie-Woźniakowie. Więcej informacji na stronie parafialnej i u ks. Michała.
 10. Ministranci z naszej parafii w sobotę wzięli udział w Turnieju Finałowym o mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej w piłce halowej, który odbył w Rumi. Szkoła podstawowa zajęła 5 miejsce i ostatecznie 3 w klasyfikacji generalnej, Szkoła Ponadgimnazjalna zajęła 1 miejsce i ostatecznie 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Maciej Miniszewski. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym, szczególnie rodzicom. Ministranci ze Szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość wyjazdu na Mistrzostwa Polski dla Ministrantów, które odbędą się w maju w Rzeszowie.
 11. Oratorium wystawia inscenizację przypowieści z ewangelii. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w przedstawieniu. Próby odbywać się będą w ramach oratorium od najbliższej soboty od 14.00 do 16.00 pod kierownictwem reżysera i scenografa.
 12. Zbiórka dla ministrantów honorowych, za tydzień o godz. 19:30 w salce ministranckiej.
 13. Nasza parafia organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 25 lipca do 1 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 450 zł + przejazd. Więcej informacji na plakatach i stornie internetowej lub osobiście u ks. Michała. Spotkanie organizacyjne planowane jest na początku maja.
 14.  Wyjazd do Poznania w dniu 16 kwietnia (sobota) na ogólnopolskie świętowanie Jubileuszu Chrztu Polski. Koszt 80zł (łącznie z biletem wstępu na stadion). Wyjazd o godz4.30 przed kościołem NMP Wspomożenia Wiernych. Zapisy do dziś.
 15. Dziś w Watykanie ukazała się posynodalna adhortacja apostolska AMORIS LAETITIA (Radość miłości) Ojca Świętego Franciszka o miłości w rodzinie, która skierowana jest do biskupów, kapłanów i diakonów, do osób konsekrowanych, do małżonków chrześcijańskich i do wiernych świeckich. Zachęcamy do zapoznania się z nowym dokumentem papieskim, którego oficjalny tekst w j. polskim znajduje się tutaj.
 16. Prasa religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny.
 17. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.
 18. W minionym tygodniu odszeszli do Pana:
  śp. Marianna Szczubełek, l. 88, zam. ul. Kwiatowa
  śp. Teresa Borwska, l. 57, zam. ul. Ceynowy
  śp. Wincentyna Opanowicz, l. 84, zam. ul. Kościelna