3 lutego 2019 IV Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

  • Po Mszy Św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozdają ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku.
  • O 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po Mszy nabożeństwo.
  • Na godzinę 14.45 zapraszamy wszystkie roczniki młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  • O godzinie 15.00 w kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek Msza święta i spotkanie rodzin powołanych.

W najbliższym tygodniu:

  1. We wtorek o 18.00 różaniec z wypominkami za zmarłych i wieczorna Msza święta za polecanych w wypominkach.
  2. W środę 6 lutego rozpoczyna się w Rumi Tydzień Małżeństwa – informacje o szeregu ciekawych inicjatyw możemy odnaleźć na plakatach. W tym dniu w naszym kościele o godzinie 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Adoracja po Mszy świętej do 20.00 w intencji małżonków – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W czwartek 7 lutego z racji I czwartku miesiąca zapraszamy szczególnie Ministrantów z rodzinami na nabożeństwo o 18.00 i Mszę wieczorną w intencji nowych powołań zakonnych, kapłańskich i do służby w Kościele.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i włączyli się w dzieło duchowej adopcji. Dziękujemy także za złożone pieluchy i kosmetyki, które zostały przekazane do Domu Samotnej Matki w Matemblewie.

Dziękujemy także za pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznej kościoła.

Już dzisiaj informujemy,

  • 11 lutego w Dniu Chorego zapraszamy wszystkie osoby chore na Mszę połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godzinie 10.00. Zachęcamy rodziny i opiekunów do zorganizowania pomocy w dostaniu się do kościoła osób, które same nie mogą tego zrobić. Dziękujemy za współpracę.
  • W drugim tygodniu ferii od 18 do 22 lutego w naszym Oratorium będą prowadzone otwarte zajęcia świetlicowe dla dzieci od III do VI klasy. W przyszłą niedzielę będzie można pobrać karty zawierające wzór zgody na udział w zajęciach.
  • Wspólnota Żywego Różańca i Miłosierdzia Bożego zapraszają na wyjazdowe rekolekcje wielkopostne „O Krwi Chrystusa” w Domu Rekolekcyjnym Misjonarzy Krwi Chrystusa, szczegóły w gablocie Żywego Różańca w przedsionku.

W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Józef Karwowski, lat 90 z ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, pogrzeb w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…