3 czerwca – IX Niedziela Zwykła – ogłoszenia

W dniu dzisiejszym:

 • Msza święta w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia o godzinie 12.30, po tej Mszy świętej procesja w ramach obchodów oktawy Bożego Ciała.
 • Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy adorację połączoną z modlitwą uwielbienia.

W najbliższym tygodniu:

Trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała, do piątku włącznie, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo i procesję wokół kościoła, orszak procesyjny, liturgiczną służbę ołtarza i wszystkich wiernych. W tych dniach, po za wtorkiem nie ma nabożeństw o 18.00.

 1. W poniedziałek Modlimy się w intencji III Zakonu św. Franciszka o g. 8.00
 2. We wtorek o 18.00 różaniec z wypominkami za zmarłych
 3. We środę po Mszy świętej wieczornej nie będzie adoracji ze względu na nabożeństwo i procesję.
  W tym dniu wspominamy rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, po wieczornej Mszy i nabożeństwie zapraszamy na krótką modlitwę przy figurze Jana Pawła II.
 4. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Jest to także I czwartek miesiąca na wieczorną Mszę i nabożeństwo zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziny.
 5. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu msze z kazaniami i 7.00; 8.00 i 18.30, po Mszy wieczornej nabożeństwo i
  Na godzinę 20.00 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum na nabożeństwo dziękczynienia za tegoroczne bierzmowanie. Przypominamy o zabraniu indeksów katechizacji.
 6. W sobotę 9 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 W przyszłą niedzielę 10 czerwca:

 • Podczas Mszy o godzinie 9.30 będziemy obchodzili Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich Stanisława Kąkola, naszego parafianina, ks. Waldemara Łachuta byłego proboszcza oraz ks. Witolda aktualnego proboszcza naszej parafii.
 • Następnie rozpocznie się świętowanie 25-lecia istnienia Salezjańskiej Organizacji Sportowej:
  - podczas Mszy o godzinie 11.00 z udziałem dzieci, po tej Mszy zapraszamy dzieci na spotkanie z panem trenerem Krystianem Żołnierewiczem;
  - uroczysta Msza jubileuszowa pod przewodnictwem Wikariusza Księdza Inspektora ks. Adama Popławskiego oraz zaproszonych gości i oficjalnych delegacji o 12.30.
  - Po Mszy świętej nastąpi przejście na boiska i rozpocznie się festyn.
  Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze jubileuszowe świętowania.
 • O godzinie 14.30 odbędzie się spotkanie informacyjne i pierwsza konferencja dla uczniów klas VI i ich rodziców w związku z rozpoczęciem przygotowania do bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także uczniów klas starszych, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygotowania.
 • Spotkanie rodzin osób powołanych wyjątkowo w tym miesiącu odbędzie się w niedzielę 17 czerwca.

Nowy numer Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Urszula Kurowska, lat 95 z ul. Dębogórskiej Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…