W dniu dzisiejszym:

 1. Na godzinę 15.00 zapraszamy dzieci z klas IV szkół podstawowych wraz z rodzicami na Mszę i spotkanie związane z rocznicą I komunii świętej. Prosimy o przyniesienie indeksów rocznego uczestnictwa w sakramencie Pojednania i Eucharystii.

W najbliższym tygodniu:

 1. W poniedziałek z racji ostatniego dnia miesiąca wspominamy św. Jana Bosko.
 2. We wtorek wspominamy św. Józefa rzemieślnika – Msze święte jak w dzień powszedni. O godzinie 18.00 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach, w ich intencji odmówimy dziesiątek różańca i Litanię Loretańską oraz odprawimy Mszę wieczorną.
 3. We środę 2 V o 18.00 nabożeństwo majowe, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację zakończoną wspólną modlitwą brewiarzową – Kompletą.
  Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 18.00. Od 7 maja w dni nauki szkolnej zapraszamy dzieci na nabożeństwo o 17.15, w sposób szczególny klasy VII w poniedziałki, VI we wtorki, V we środy, IV we czwartki, a w piątki klasy III i dzieci młodsze.
 4. We czwartek 3 V Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze święte według porządku niedzielnego z Mszą o 15.00.
  W tym dniu Msza Święta w intencji Ojczyzny w 227 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja o 9.30 w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych.
 5. 4 maja w piątek na mocy udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych na terenie Archidiecezji Gdańskiej.
  W tym dniu przypada I piątek miesiąca, chorych odwiedzimy od 9.00, po Mszy o 8.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze święte i okazja do spowiedzi o 7.00; 8.00; 17.15; 18.30 i 19.30.
 6. 5 maja – I sobota miesiąca ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę 6 maja:

 1. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca i Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 2. Na godzinę 15.00 zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
 3. Na godzinę 20.00 zapraszamy młodzież maturalną na Mszę świętą w ich intencji oraz o dobre zdanie egzaminów.

Nowy numer Gościa Niedzielnego możemy nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Wójtowski, lat 90 z ul. Bukowej i śp. Wanda Dobkowska, lat 78, z ul. Śniadeckich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…