29 IX XXVI Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

 • Ks. Brunon odprawi swoją Mszę imieninową o godzinie 12.30. Dostojnego Solenizanta polecamy modlitewnej pamięci wszystkich Parafian.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania – tym razem wszystkie roczniki. Jest to bardzo ważne spotkanie, podczas którego zostaną podane istotne informacje organizacyjne.
 • Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar na budowę kaplicy pogrzebowej. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i osobom zbierającym.
 • W parafii pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego o godzinie 19.00 pan Lech Dokowicz wygłosi konferencję „Zagrożenia duchowe współczesnego świata” – szczegóły na plakacie.

W najbliższym tygodniu:

 1. W poniedziałek podczas wieczornej Mszy świętej miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.
 2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dzieci od poniedziałku do piątku o 17.15; młodzież w poniedziałki i piątki o 19.30, codziennie o 18.00 różaniec dla ogółu wiernych.
 3. We wtorek o godzinie 18.00 różaniec z wypominkami i wieczorna Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. Również we wtorek na godzinę 20.00 zapraszamy młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek.
 5. W środę w naszej parafii odbędzie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, od godziny 8.30 do 18.30, z tej racji nie będzie adoracji po Mszy wieczornej. Nabożeństwa różańcowe w tym dniu według zwykłego porządku.
 6. W czwartek zapraszamy szczególnie Ministrantów i ich rodziny na nabożeństwo o 18.00 i wieczorną Mszę świętą.
  W tym dniu rozpoczniemy przyjmowanie intencji na rok 2020.
 7. W piątek okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej podczas Mszy o 7.00; 8.00; i 18.30. Spowiedź dzieci od 16.45 i Msza o 17.15, nabożeństwo różańcowe o 18.00, i msza dla młodzieży o 19.30. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy o 8.00.Chorych odwiedzimy od godziny 9.00. Już dzisiaj informujemy, że w listopadzie odwiedziny chorych będą 8 listopada w drugi piątek miesiąca.
 8. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi, o godzinie 8.00 Msza święta w intencji obrony życia oraz w intencji Krucjaty o wyzwolenie ze zniewoleń, nałogów i lęków. Po Mszy nabożeństwo Maryjne.
  Także w sobotę, wspominamy św. s. Faustynę, z tej racji zapraszamy na wieczorną adorację od godziny 17.30
 9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Męski Różaniec ulicami Rumi, rozpoczęcie Mszą Świętą w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 7.30
 10.  

W przyszłą niedzielę 6 X:

 • W naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli Kleryków z Salezjańskiego Seminarium w Lądzie. Przed kościołem będą zbierane ofiary przeznaczone na seminarium.
 • O godzinie 12.30 Msza święta w intencji Żywego Różańca i po Mszy nabożeństwo.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII i VIII,  
 • Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Piaśnicy, pragniemy włączyć się w obchody diecezjalne upamiętniające męczeństwo naszych rodaków. Wyjazd o 9.00, powrót około 16.00, koszt 10 zł, zapisy w zakrystii.

Już dzisiaj informujemy:

Kolejne spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej odbędzie się 7 października.

12 października po Mszy wieczornej, odbędzie się spotkanie z Marcinem Jakimowiczem, który wygłosi konferencję „Wojna jest wygrana, czyli co się dokonało na krzyżu”.

Zapraszamy młodzież w wieku 16 – 30 lat na kurs Alpha organizowany przy parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi od dnia 10.10.2019r. Szczegóły na plakatach, stronie podanej parafii i Facebooku

Kolejny numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. . Edyta Konkol l. 63 z ul. Kwiatowej, Krystyna Piotrowska l. 70 z ul. Lipowej i Halina Kot l. 84 z Kazimierza . Wieczny odpoczynek……..