Ogłoszenia duszpasterskie:

  1. W czasie obowiązywania ograniczeń zwianych z epidemią wchodzimy do kościoła tylko bocznym wejściem od strony plebanii. W niedziele główny przedsionek będzie zamknięty, a w tygodniu po za czasem sprawowania Eucharystii otwarty.
  2. Od minionego piątku zmieniliśmy rozkład mszy w dni powszednie. Obecnie Eucharystie są sprawowane o 7.00; 7.30; 8.00; 8.30; 18.00; 18.30 i 19.00. Zostały także zmienione godziny odprawienia intencji – aktualny rozkład jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.
  3. W tygodniu istnieje możliwość indywidualnej modlitwy w kościele od godziny 13:00 do 17:00, od 14:00 istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.
  4. W Niedzielę Palmową nie będzie poświęcenia palm i procesji. Msze święte w kaplicy szkolnej Sióstr Salezjanek, o 8.30; 10:00; 11:30 i 13:00, zapisy telefonicznie nr 511-113-232 .
  5. Przypominamy, że wszystkie nabożeństwa zostały zawieszone.
  6. Bardzo prosimy, aby śledzić na bieżąco naszą stronę internetową, na której w sekcji ogłoszenia podajemy informacje, które wynikają z bieżącego rozwoju sytuacji.
  7. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu złożyły ofiary na budowę kaplicy i na potrzeby parafii w postaci przelewów bankowych, na tacę i w kancelarii parafialnej. Prosimy, aby zamawiać zarezerwowane intencje, można to czynić osobiście w kancelarii, która do 8 kwietnia będzie czynna w zwyczajnych godzinach, natomiast od 9 do 14 kwietnia zamknięta.
    Zarezerwowane intencje można też zamawiać mailowo lub telefonicznie w godzinach pracy kancelarii ofiarę składając za pomocą przelewu bankowego.
  8. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca, odwiedzimy tylko tych chorych, którzy wyrażą taką chęć. Prosimy o zgłaszanie do swoich księży, lub w kancelarii parafialnej (telefonicznie lub mailowo) lub w zakrystii. Na zgłoszenia czekamy do czwartku 2 kwietnia.

Przypominamy o wielkopostnej zbiórce żywności dla osób potrzebujących – kosz jest wystawiony przy ołtarzu Serca Jezusowego. Żywność można także przynosić do kancelarii lub zakrystii. Ofiary pieniężne na posiłki dla osób ubogich można składać do skarbonki przy krzyżu przy obecnie jedynym czynnym wejściu do kościoła.

Przypominamy także, o możliwości regulowania należności i składania ofiar w kancelarii za pomocą kart płatniczych.

Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w wodę święconą egzorcyzmowaną, wesprzeć dzieło Caritas nabywając paschalik. Ofiary na tacę można wrzucić do opisanej skarbonki w tylnej ścianie przy wyjściu z kościoła.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: Śp. Marianna Filipkowska z ul. Mackiewicza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….