W dniu dzisiejszym:

 • ministranci z naszej parafii sprzedają znicze (także 1 XI), w ten sposób młodzież pragnie zebrać środki na bieżącą działalność Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, polecamy tą inicjatywę zainteresowaniu wszystkich wiernych.
 • Na godzinę 14:45 zapraszamy uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania

W najbliższym tygodniu:

Przypominamy o kończących się we środę nabożeństwach różańcowych, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wypominki można składać – roczne tylko w kancelarii parafialnej, a jednorazowe na tacę, w zakrystii lub kancelarii.

 1. We środę z racji ostatniego dnia miesiąca wspominamy św. Jana Bosko. O 18.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe, a po Mszy wieczornej adoracja do godziny 20.00.
 2. We czwartek przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.30 rozpocznie się Procesja na Cmentarzu Parafialnym. Zapraszamy do licznego w niej udziału i wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu za wszystkich Zmarłych o godz. 12.30. Bardzo prosimy o nabożne w niej uczestniczenie. Gromadzimy się, w miarę możliwości, przy ołtarzu pod krzyżem. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego; nie będzie Mszy o godz. 15.00 i 20.00. Pamiętajmy, że jest to Święto nakazane, czyli w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Procesja na cmentarzu komunalnym o godz. 13.30, Msza św. o g. 14.30.
  Tradycyjna Wieczornica Zaduszkowa o godz. 19.30 na Starym Cmentarzu lub przy złej pogodzie w kościele. Na zakończenie wspólna modlitwa Kompletą za zmarłych. Zapraszamy serdecznie.
 3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 XI pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny. Aby uzyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej i wzbudzić w sobie szczere pragnienie zerwania z wszelkim grzechem.
 4. W piątek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny i pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu Msze z kazaniami i 7.00; 8.00; 9.30, 17.15; 18.30 i 19.30. Po Mszy o godzinie 8.00 procesja na starym cmentarzu przy ul. Kościelnej z różańcem za zmarłych. Po Mszy o 9.30 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych według ustaleń poczynionych przez poszczególnych księży. O godzinie 18.00 różaniec z wypominkami. Okazja do spowiedzi podczas mszy, dzieci zapraszamy do spowiedzi od 16.45.
 5. 11 listopada będziemy świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do tej uroczystości pragniemy przygotować się przez 9-dniową nowennę, która rozpocznie się w kościołach Archidiecezji Gdańskiej 2 listopada. Podczas tej modlitwy będziemy dziękować Bogu za wolność Ojczyzny i prosić Go o pomyślność dla wszystkich, którzy ją tworzą. Modlitwy nowenny będziemy odmawiali po mszach świętych o 18.30.
 6. 3 XI – z racji I soboty miesiąca: o godz. 8.00 Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O 18.00 Różaniec z wypominkami.
 7. Od soboty 3 XI zapraszamy dzieci na zajęcia w naszym Oratorium. Odbywać się będą co sobotę od 10.00 do 13.00.

W przyszłą niedzielę 4 XI:

 • w naszej parafii będziemy gościli kleryków z Salezjańskiego Seminarium w Lądzie, przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar na seminarium.
 • Msza św. w intencji Żywego Różańca i Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 • Na godzinę 14.45 zapraszamy młodzież klas III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania. Uprzejmie prosimy o obecność rodziców.
 • O godzinie 18.00 różaniec z wypominkami.

Już dzisiaj informujemy:

 • W listopadzie odbędą się konferencje dla rodziców kandydatów do bierzmowania z wszystkich roczników. Proponujemy do wyboru jeden z terminów: 15 – czwartek o godzinie 19.10 lub 17 – sobota o godz. 19.30.
 • Także w listopadzie uczniowie klas III gimnazjum powinni wziąć udział w przygotowywanych dla nich rekolekcjach ewangelizacyjnych w dniach od 9 do 11 listopada. Szczegóły podają animatorzy na spotkaniach w grupach

 W minioną niedzielę na cele misyjne zebraliśmy 2660 zł – Bóg zapłać za złożone ofiary.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marta Czerwińska, lat 95 z ul. Mickiewicza, śp. Marianna Myszewska, lat 92 z ul. Lipowej, śp. Jadwiga Tokarska, lat 94 z ul. Klonowej pogrzeb we wtorek o 9.30 i Stanisław Burzlaff, lat 60 z ul. Kościelnej pogrzeb odbędzie się  we wtorek o 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….