W dniu dzisiejszym:

 • Przypada święto Miłosierdzia Bożego, podczas wszystkich Mszy świętych kazania głosi prof. Janusz Nowiński salezjanin. Podczas Mszy o godzinie 12.30 zostanie poświęcony obraz Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie zostanie odprawiona Msza święta.

W najbliższym tygodniu:

 1. Od środy 1 maja zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godzinie 18.00.
  W środę po Mszy świętej adoracja do godziny 20.00
 2. 2 maja z racji I czwartku miesiąca zapraszamy ministrantów i ich rodziny na nabożeństwo i Mszę świętą wieczorną.
 3. 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski, obowiązuje niedzielny rozkład nabożeństw, nie będzie Mszy o 20.00. Z racji uroczystości chorych odwiedzimy 10 maja.
  Miejskie obchody Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 9.30 w Sanktuarium Wspomożycielki.
 4. 4 maja z racji I soboty miesiąca o godzinie 8.00 Msza w obronie życia, oraz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, po Mszy świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  W tym dniu o 16.30 przy Sanktuarium Wspomożycielki rozpocznie się kolejny Męski Różaniec ulicami Rumi. Zapraszamy do udziału.

W przyszłą niedzielę 5 maja:

 • Z racji I niedzieli miesiąca Msza święta w intencji Żywego Różańca o godzinie 12.30.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii świętej.

Przypominamy, że klasy VII i VIII rozpoczynają od 6 maja kolejny etap przygotowań do bierzmowania. Osoby, które nie zapisały się w minionym tygodniu na spotkania mogą to jeszcze uczynić w kancelarii 29 kwietnia o 19.00 lub 2 maja o 18.00.

Już dzisiaj informujemy:

Od 6 do 8 maja odbędą się indywidualne spotkania ostatniego rocznika przygotowania do bierzmowania, zapraszamy w podanych godzinach.

6 maja o godz. 18.00 Siostry Salezjanki organizują warsztaty taneczne dla młodzieży. Będzie to okazja, by nauczyć się ciekawych choreografii tanecznych w radosnej, młodzieżowej atmosferze. Warsztaty odbędą się w domu S. Salezjanek przy ul. Ceynowy 24. Informacje na plakacie.

 1. Siostry Salezjanki zapraszają dziewczęta powyżej 14 lat na spotkanie weekendowe pod hasłem „Wybierz swój fason”. W programie wiele ciekawych warsztatów i konferencji. Spotkanie odbędzie się w dniach 10-11 maja w domu S. Salezjanek. Zgłoszenia do 7-go maja. Szczegóły na plakacie.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jan Jędrys, lat 71 z ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, śp. Artur Kazana, lat 39 z ul. Konopnickiej, śp. Klemens Fobke, lat 90 z ul. Okrzei – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 10.00; śp. Ryszard Ekstowicz, lat 72 z ul. 1 Maja – pogrzeb we wtorek o 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..