Wypominki: jednorazowe prosimy składać w zakrystii lub kancelarii, roczne wyłącznie w kancelarii.

W dniu dzisiejszym:

 • Gościmy w naszej parafii Wolontariuszy Hospicjum Gdyńskiego. Przed kościołem, możemy nabyć kalendarze na rok 2020 wspierając działalność domów hospicyjnych dla dzieci i dorosłych.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy młodzież trzeciego roku przygotowania do bierzmowania. Uprzejmie prosimy o udział także rodziców, zostaną podane ważne ogłoszenia. Przypominamy, że w dniach 29, 30 i 31 października będą miały miejsce indywidualne spotkania z ks. Andrzejem. Szczegóły zostaną podane na spotkaniu o 15.00.
 • Ministranci sprzedają znicze. Akcja będzie kontynuowana 31 X i 1 XI na cmentarzu. Zachęcamy do zakupu.

W najbliższym tygodniu:

W poniedziałek o godzinie 18.00 uroczystość odpustowa w Parafii pw. Św. Józefa i św. Judy Tadeusza.

 1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Michała Rua – pierwszego następcy św. Jana Bosko.
 2. W środę po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W czwartek miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, po Mszach ucałowanie relikwii. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
 4. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, o godz. 11.30 rozpocznie się Procesja na Cmentarzu Parafialnym. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu za wszystkich Zmarłych o godz. 12.30. Gromadzimy się, w miarę możliwości, przy ołtarzu pod krzyżem. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego; nie będzie Mszy o godz. 15.00 i 20.00. Procesja na cmentarzu komunalnym o godz. 13.30, Msza św. o g. 14.30.
  Tradycyjna Wieczornica Zaduszkowa o godz. 19.30 w kościele. Na zakończenie wspólna modlitwa Kompletą za zmarłych. Serdecznie zapraszamy.
  Z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze z kazaniami o 7.00; 8.00; 9.30 – po Mszy świętej procesja na starym cmentarzu, następnie Msze o 18.30 i 20.00. W tym dniu wszystkie Msze święte – także wieczorne są sprawowane według formularza z Dnia Zadusznego. O 18.00 różaniec z wypominkami, na który zapraszamy codziennie do końca listopada.
  W sobotę Kancelaria będzie nieczynna.
  Także w sobotę kolejny Męski Różaniec ulicami Rumi – o godz. 8.00 Msza w Sanktuarium NMP WW w Rumi i po niej różaniec wynagradzający sercu Maryi wszelkie niegodziwości.
 6. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 XI pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny. Aby uzyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej i wzbudzić w sobie szczere pragnienie zerwania z wszelkim grzechem.

W przyszłą niedzielę 3 XI:

 • Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 • Na godzinę 15.00 zapraszamy młodzież I i II roku przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Już dzisiaj informujemy:

Parafia NMP Wspomożenia Wiernych zaprasza na film „Nieplanowane” 5 listopada o godzinie 19.30 do Multikina. Zapisy na furcie Domu zakonnego i po każdej Mszy św. w zakrystii Parafii Wspomożycielki. Cena biletu 13 zł.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jadwiga Paczoska l. 94 z ul. Różanej; śp. Agnieszka Walkusz, lat 84 z ul. Bocznej; śp. Danuta Zając, lat 68 z ul. Jaworowej; śp. Andrzej Czapiewski, lat 61 z ul. Bądkowskiego. Wieczny odpoczynek……..