1. I niedziela – Msza św. dla Żywego Różańca i grupy Miłosierdzia Bożego
  o godz. 12.30. Po mszy św. Nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 2. Przygotowujemy się do dnia papieskiego, który obchodzimy 12 października. Puszka przed kościołem zbierana jest na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla ok 2500 stypendystów z całej Polski.
 3. W Oratorium w niedzielę 5. października o godzinie 19,00 Film pt. „Łaska i miłosierdzie” .
  Przejmująca opowieść o przypadkowym spotkaniu, które na zawsze odmienia życie dwóch mężczyzn – pełnego rasistowskich uprzedzeń policjanta i czarnego pastora.
  Policjant Bill „Mac” McDonald (Michael Joiner) traci w wypadku ukochanego syna i przez kilkanaście kolejnych lat nie może pogodzić się z jego śmiercią. Jest pełen bólu i rasistowskich uprzedzeń (chłopaka potrącił czarny kierowca). Obwinia o wszystko Boga, robi się zgorzkniały i coraz bardziej oddala się od rodziny. Cierpi na tym też jego kariera. Mężczyzna nie jest w stanie w nic się zaangażować.
  Pewnego dnia zostaje mu przydzielony nowy partner. Jest nim wschodząca gwiazda policji Sam Wright (Mike Higgenbottom), który po godzinach udziela się także jako pastor. Czy mężczyźni będą w stanie znaleźć wspólny język i nawzajem się wesprzeć?
  Inspirujący dramat, opowiadający o poszukiwaniu odkupienia, przezwyciężaniu rasowych uprzedzeń i sile wiary.
 4. Rozpoczęła się Peregrynacja Obrazu Ks. Bosko po placówkach salezjańskich. Do naszej parafii dotrze 8 października na godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy szczególnie rodziny by mogły spotkać się z ks. Bosko, którego relikwie gościliśmy rok temu w naszej parafii. We wtorek będą katecheci spotykać się z ks. Bosko od g. 18 do 19, w sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium na zabawy, na pisanie listu do ks. Bosko, na litanię do ks. Bosko, na rozgrywki na hali Mosir
 5.  W przyszłą niedzielę obchodzimy odpust Opatrzności Bożej. Kazania głosi ks. Piotr Szlufik z Nowicjatu salezjańskiego w Kutnie-Woźniakowie.
 6. W poniedziałek 13 października ks. Bosko uczczą Rodziny osób powołanych do kapłaństwa i zakonu, we wtorek obraz ks. Bosko będzie przebywał u ss. Salezjanek przy ul. Ceynowy. We wtorek 14 października zapraszamy szczególnie młodzież. Liturgia mszy o 18.30 przygotowana jest przez Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną. Następnie czuwanie do godz. 21.00
 7. Zakończenie peregrynacji nastąpi na mszy św. 15 października. Liturgię przygotuje Salezjanie współpracownicy, Akcja Katolicka, chór „Cecylia”
 8. 11 października w sobotę odbędzie się coroczna Rumska Droga Krzyżowa. Uczestnicy wyruszą o 9.45 z pod Kościoła św. Anny (o. Franciszkanów) na Kalwarię Wejherowską. Przewidywane zakończenie planowane jest o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych.
 9. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI DLA NARZECZONYCH W dniach 6 – 10 października 2014 roku w parafii NMP WW odbędzie się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zajęcia będą odbywać się przez 5 kolejnych dni od godz. 19.30 w salce w Oratorium św. Dominika Savio (przy kancelarii parafialnej).
 10. MSZA D-DUR ANTONIEGO DWORZAKA (premiera na Pomorzu) w kościele NMP WW w najbliższą niedzielę 5 października o 19.00 (plakat i inf. szczegółowe w załączniku).
 11. Uroczysty koncert galowy z okazji 60 lecia nadania Rumi praw miejskich odbędzie się w parafii św. Judy Tadeusza 7 października o g. 19.30. W programie Missa Brevis Votiva Dariusza Wojciechowskiego dedykowana Miastu i Mieszkańcom. Wykonanie Zjednoczone chóry Rumi i Wielka Orkiestra Symfoniczna, Dyr. Krzysztof Brzozowski. Wstęp Wolny
 12. W minionym tygodniu odeszły do Pana:
  śp. Eugenia Dezyderia Klatt, l. 83, zam. u. Różana
  śp. Marta Marcińska, l. 102, zam. w Niemczech