W dniu dzisiejszym:

  • O godzinie 11.00 w Kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych zostanie ogłoszony Dekret Stolicy Apostolskiej ustanawiający św. Jana Bosko patronem miasta Rumi. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.
  • Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar przeznaczonych na budowę kaplicy przedpogrzebowej. W grudniu zebraliśmy 4318 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom i osobom zbierającym.

W najbliższym tygodniu:

  1. W poniedziałek 28 stycznia po Mszy wieczornej spotkanie Rady Wychowawczo Duszpasterskiej.
  2. W środę 30 stycznia o godzinie 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Adoracja do 20.00, na zakończenie wspólna Modlitwa na zakończenie dnia – Kompleta.
  3. W czwartek 31 stycznia przypada uroczystość św. Jana Bosko, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych oraz Patrona Rumi. Msze święte z kazaniami o 7:00, 8:00 i uroczysta celebra o 18:30, na którą szczególnie zapraszamy
  4. 1 lutego z racji I piątku miesiąca Msze z okazją do spowiedzi o 7.00; 8.00; 17.15 (spowiedź od 16.45), 18.30 i 19.30. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy o 8.00 i o 18.00. Odwiedziny chorych od 9.00.
  5. 2 lutego – w święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie jak co roku, zostaną złożone uroczyste przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o 8.00

Wystawiony jest kosz przed żłóbkiem, do którego można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków. Zachęcamy do składania powyższych środków jako dar serca, który zostanie przekazany do Domu Samotnej Matki w Matemblewie.

W przyszłą niedzielę 3 lutego:

  • W ramach comiesięcznych katechez zostaną wygłoszone nauki o sakramencie chrztu i bierzmowania.
  • O 12.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca, po Mszy nabożeństwo.
  • Na godzinę 14.45 zapraszamy wszystkie roczniki młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Pragniemy poinformować, że w związku ze zmianą adresu zamieszkania
ks. Franciszek Koska od 1 lutego kończy posługę w naszej parafii. Księdzu Franciszkowi dziękujemy za wieloletnią pomoc i życzymy wiele zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Wanda Haustein, lat 90 z ul. Okrzei, pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Pani…