W dniu dzisiejszym:

> Przeżywamy dzień „Ad Gentes” – modlitwy, postu i solidarności z Kościołem misyjnym. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na rzecz misji. Bóg zapłać ofiarodawcom i osobom zbierającym.
> na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy uczniów klas VII i II gimnazjów w ramach przygotowania do bierzmowania.
> Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.30.

W najbliższym tygodniu:

 1. We środę 28 II o godzinie 18.00 nabożeństwo do NMP Wspomożycielki, w czasie Mszy wieczornej wspomnienie ks. Bosko, a po Mszy świętej adoracja zakończona wspólnym odmówieniem Nieszporów.
 2. 1 marca – z racji I czwartku, godzina święta o godzinie 18.00 i wieczorna Msza święta w intencji powołań, zapraszamy szczególnie Ministrantów z rodzinami.
  W tym dniu obchodzimy także ustanowione w 2011 roku święto państwowe Narodowy Dzień „Żołnierzy Wyklętych”. W związku z tym świętem Burmistrz Miasta Rumi Michał Pasieczny oraz Salezjanie zapraszają na Mszę Świętą o godzinie 8.00 w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych o . Po Mszy Świętej o 9.15 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej.
 3. 2 marca – I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od 9.00. Drogi krzyżowe o godzinie 30 i 18.00. Msze święte: o 7.00, 8.00, dla dzieci o 17:15, 18.30 i dla młodzieży o 19:30.
 4. 3 marca – I sobota – o godzinie 8.00 Msza św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień. O godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  Także w sobotę odbędzie się w Rumi Marsz upamiętniający „Żołnierzy Wyklętych”– rozpoczęcie obchodów Mszą Świętą o godz. 15.00 w kościele p.w. Św. Jana z Kęt.
 5. W przyszłą niedzielę 4 III:
  > będziemy gościli w naszej parafii ks. Krzysztofa Butowskiego, który wygłosi kazania i będzie zbierał ofiary na rzecz tworzonego w Aleksandrowie Kujawskim przy naszej parafii domu dziecka.
  > o godzinie
  30 Msza św. w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Bożego Miłosierdzia, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
  > na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci klas III w ramach przygotowania do I komunii świętej.
  > Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.30.

Zapraszamy do naszego Oratorium na zajęcia z języka angielskiego we czwartki o godzinie 16.00 i dzieci 5 i 6 letnie o 17.00. Pozostałe zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywać się będą tylko w piątki po drogach krzyżowych i w soboty od godziny 11.00 do 14.00 zapraszamy.

Rodziców uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, mieszkających na terenie naszej parafii, prosimy od zakupienie indeksów katechizacji obowiązujących w naszej diecezji. Koszt indeksu 2 zł, można je nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej, po wypełnieniu pierwszej strony powinny trafić do katechetów w celu uzupełnienia pozostałych danych.

Zachęcamy do nabywania nowego numeru Gościa Niedzielnego.

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.

Salezjanie w Rumi zapraszają w sobotę 3 marca od 9.00 do 12.00, na Dzień Otwartych Drzwi w szkołach salezjańskich. W tym roku planowany jest nabór do klas IV i VII nowej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz do Liceum Ogólnokształcącego. Bliższe informacje na plakatach.

Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpusty za: udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali pod zwykłymi warunkami, udział przynajmniej przez trzy dni w rekolekcjach. Dodatkowo przypominamy, że możemy uzyskać odpust za przynajmniej 30 minutową adorację Najświętszego Sakramentu – w naszym kościele doskonałą okazją są adoracje środowe.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Roloff, lat 84 z ul. Kosynierów, śp. Dariusz Woźniak, lat 50 z ul. Spółdzielczej oraz śp. Krystyna Szopa, lat 83 z ul. Agrestowej – pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…