24 niedziela zwykła 2016

 1. Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzimy 14 września 2016 roku podczas Mszy św., o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 18.00 Nabożeństwo do Wspomożycielki, 18.30 Suma odpustowa z procesją eucharystyczną. Bardzo serdecznie proszę przygotować orszak procesyjny. Kazania głosi ks. Rafał Burnicki z Łomianek
 2. We wtorek o godz. 17.00 przed kościołem odbędzie się próba sypania kwiatków z racji odpustu. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki w wieku od 4 lat, a szczególnie z czwartych klas, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej.
 3. Dzisiaj (w niedzielę)Po wieczornej Mszy Świętej (godz. 19.30) zapraszamy do Oratorium na spotkanie Oazy Dorosłych - to grupa osób w różnym wieku, która rozważa Pismo Święte i Naukę Kościoła - dziś i w każdą Niedzielę w Oratorium.
 4. Uczestnicy pielgrzymki "Sladami Chrztu Polski" spotykają sie 12 wrzesnia po wieczornej Mszy_św .
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawia swą działalność Chór Św. Cecylii. Dyrygent wraz z zarządem serdecznie zapraszają chętnych mających predyspozycje głosowe, aby zasilili grono chórzystów.
 6. W następną niedzielę 18 września o godz. 19:45 Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. W naszym kościele wystąpi nasz chór św. Cecylia, orkiestra symfoniczna oraz soliści. Prosimy o liczne przybycie na te niecodzienne wydarzenie.
 7. Nabożeństwo Fatimskie i procesja 13 września we wtorek po mszy św. wieczornej.
 8. Przygotowanie do sakramentów Pojednania i Pokuty oraz I Komunii świętej rozpoczynamy 11 września Mszą św. o godz. 15.00
 9. Od przyszłej niedzieli wznawiamy Msze święte i spotkania dla Rodzin powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Msza święta u Sióstr Zmartwychwstanek 18 września o godzinie 15.00.
 10. W porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski, w niedzielę 18 września w Archidiecezji Gdańskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Chrześcijańskie współczucie oraz braterska solidarność z osobami, które ucierpiały w wyniku tragicznego kataklizmu, skłaniają do podjęcia działań celem okazania konkretnego wsparcia poszkodowanym.
 11. Rozpoczęcie Roku Oazowego dla Inspektorii Pilskiej w naszej parafii w dniach od 16 do 18LangaLL września br.
 12. Solenizantom jubilatom tego tygodnia niech Boża Opatrzność ma w swojej opiece a Maryja niech stale towarzyszy w codziennym trudzie.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  
  śp. Gerard Stromski I. 87, zam. Ul. Saperów 
  
  śp.Janina Kaczmarek I. 67, zam. Ul. Lotników 
  
  śp.Anna Maciejewska I. 106, nasza była parafianka
  
  śp. Jolanta (siostra ks. Lecha), l. 56 
  
  Powierzmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz