W dniu dzisiejszym:

 • Przed kościołem zbieramy ofiary na budowę kaplicy przedpogrzebowej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • O godzinie 18.00 ósmy dzień Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia
 • O godzinie 20.00 Msza święta z trzecią nauką w ramach „Rekolekcji na raty”.

W najbliższym tygodniu:

 1. 24 XII zakończenie Rorat i Nowenny o 6.00, poranna Msza o 8.00. Msza Pasterska szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi o 16.00. Pasterki o 22.00 i 24.00.
  Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech nie zabraknie odczytania Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa, łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy i rodzinnego kolędowania. Prosimy stół zachować wolnym od alkoholu i potraw mięsnych. Opłatki można nabyć w zakrystii.
 2. 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy o 6.30, 15.00 i 20.00, pozostałe według porządku niedzielnego.
 3. 26 grudnia święto św. Szczepana męczennika, nie będzie Mszy o 15.00 i 20.00.
 • 27 grudnia w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę.
  Orientacyjny plan całej kolędy jest zamieszczony w Internecie i na rozdawanej dzisiaj przed kościołem ulotce, jest w niej umieszczony także program nabożeństw na dni świąteczne i inne informacje.
  Plan wiążący kolędy będzie podawany w każdą niedzielę na kolejny tydzień.
  W kolędzie towarzyszyć nam będą: ks. Marek Zaborowski, ks. Krzysztof Tomeczkowski, ks. Michał Tomczak, dk. Łukasz Burnicki.
  Na spotkanie kolędowe prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte, młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty religii i indeksy. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi prosimy pozostawić w stosownym miejscu. Od poniedziałku do piątku kolędę będziemy rozpoczynali o 15.30, a w soboty o 14.30.

 W najbliższym tygodniu odwiedzimy:
27.12.2018 ulice:
Różana, Okrzei, Orzeszkowej
28.12.2018 ulice: Tysiąclecia, Bądkowskiego, 1 Maja, Kostki Napierskiego
29.12.2018 ulice: Kosynierów, Mackiewicza, Majkowskiego, Partyzantów, Konopnickiej, Marzanny
30.12.2018 – w niedzielę ulica
Słowackiego i Kazimierz; w tym dniu kolędę rozpoczniemy o 14.30.

W przyszłą niedzielę 30 XII:

 • Przypada święto Świętej Rodziny.
  Jest to dzień patronalny Szkoły ss. Salezjanek. Niech Nowonarodzony Jezus w ramionach Maryi i Józefa błogosławi Siostrom i wszystkim, którzy z nimi współpracują.

Za nami bardzo intensywny okres Adwentu i przygotowania Uroczystości Bożego Narodzenia, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minionym okresie włączyli się w liczne inicjatywy duszpasterskie, posługę i przygotowanie zewnętrznej oprawy Świąt: naszym Spowiednikom, którzy ofiarnie posługiwali w konfesjonale. Dziękujemy Panom Tomaszowi i Damianowi – naszym Kościelnym, Panu Organiście Krzysztofowi, s. Joannie, Ministrantom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dekoracji kościoła. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcje charytatywne: zbiórkę żywności i przygotowanie paczek dla rodzin, zorganizowanie paczek dla naszych dzieci i młodzieży, przygotowanie paczek dla Wychowanków Domu Młodzieży w Poznaniu, wszystkim Ofiarodawcom, Sponsorom i organizatorom, serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy także wszystkim, którzy przesłali nam życzenia.

W minionym tygodniu odeszły do Pana śp. Krystyna Duda lat 69 z ul. Bądkowskiego oraz śp. Aniela Kwidzyńska lat 94 z ul Bądkowskiego; pogrzeby odbędą się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ……