W dniu dzisiejszym:

 • Przed kościołem zbieramy ofiary na budowę kaplicy przedpogrzebowej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym.
  Opłatki i świece Caritas możemy nabyć w zakrystii.
 • Ks. Dariusz odprawi swoją Mszę imieninową o godzinie 12.30. Solenizanta polecamy Bożej opiece.
 • Rodziny powołanych zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 15.00 do kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek
 • O godzinie 18.00 nabożeństwo 7 dnia nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
 • O godzinie 20.00 Msza święta z trzecią nauką „Rekolekcji na raty”.

W najbliższym tygodniu:

 1. W poniedziałek kancelaria będzie czynna od 8.30 do 10.30, zapraszamy na dodatkowe Roraty o 19.30.
 2. We wtorek 24 grudnia zakończenie Rorat i Nowenny o 6.00, poranna Msza o 8.00. Msza Pasterska szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi o 16.00. Pasterki o 22.00 i 24.00.
  Przygotowując Wieczerzę Wigilijną zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech nie zabraknie odczytania Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa, łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy i rodzinnego kolędowania. Prosimy stół zachować wolnym od alkoholu i potraw mięsnych.
 3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy o 6.30; 15.00 i 20.00, pozostałe według porządku niedzielnego.
 4. W czwartek święto św. Szczepana – nie ma Mszy o 15.00 i 20.00 pozostałe według porządku niedzielnego. W tym dniu odbędzie się kolędowanie przygotowane przez Młodzież Oazową w rodzinach, które zapraszają młodzież do siebie.
 5. W piątek 27 XII rozpoczynamy wizytę kolędową. Na spotkanie kolędowe prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż, świece, wodę święconą, kropidło, Pismo święte. Młodzież i dzieci uczęszczające na katechezę przedstawią zeszyty do religii i indeksy. Zwierzęta wolno biegające po mieszkaniu i wymagające uwagi prosimy pozostawić w stosownym miejscu.
  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w kolędzie będą nam pomagali ks. Michał Tomczak, ks. Krzysztof Tomeczkowski, ks. Mare Woś, ks. Darek Dynak Michalski, ks. Marek Zaborowski. A w styczniu ks. Waldemar Łachut, ks. Łukasz Burnicki i ks. Mateusz Kopaniecki;
  Od poniedziałku do piątku kolędę będziemy rozpoczynali o 16.00, a w soboty, niedziele i 6 stycznia o 14.00;
  27 XII odwiedzimy mieszkańców ulic: BRZOZOWEJ; CEDROWEJ; DĘBOWEJ; GRUSZKOWEJ; JAŁOWCOWEJ; JARZĘBINOWEJ; JESIONOWEJ; KALINOWEJ; KASZTANOWEJ; KLONOWEJ; ORZECHOWEJ; SOSNOWEJ; ŚWIERKOWEJ; WIERZBOWEJ; WIŚNIOWEJ;
  Także w piątek zapraszamy na rodzinne kolędowanie w kaplicy szkolnej Sióstr Salezjanek o godzinie 16.00;
 6. W sobotę kolęda na ulicach: RÓŻANEJ i DĘBOGÓRSKIEJ – bez numerów 78; 82 i 84;

W przyszłą niedzielę 29 XII:

 • Przypada Święto Świętej Rodziny, kolęda na ulicach: BĄDKOWSKIEGO i OKRZEI;

Przypominamy o zmienionych w okresie świątecznym i kolędowym godzinach urzędowania kancelarii parafialnej – szczegóły w gablotach i na stronie internetowej.

Kolejny – tym razem podwójny numer Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.