22 X 2017 Ogłoszenia

1) Dzisiaj w naszej wspólnocie:
Z racji niedzieli misyjnej prowadzimy zbiórkę ofiar na misje salezjańskie, Bóg zapłać ofiarodawcom i osobom zbierającym. Przez cały tydzień pamiętajmy w naszych modlitwach o intencjach misyjnych, szczególnie o Misjonarzach pochodzących z Rumi
Z racji 69 rocznicy śmierci Kardynała Augusta Hlonda i wspomnienia św. Jana Pawła II i ogłoszenia jego patronatu nad Akcją Katolicką w Polsce o 1230 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta po Mszy Św. zapraszamy na krótką modlitwę przy Figurze Św. Jana Pawła II.
Na Mszę świętą o godzinie 15.00 zapraszamy młodzież klas VII SP z rodzicami w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania, po Mszy świętej złożenie deklaracji, odebranie indeksów i krótkie spotkanie informacyjne.
2) W Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych rozpoczynają się Katechezy Neokatechumenalne, jest to doskonała okazja do odnowienia i pogłębienia swojej relacji z Chrystusem, szczegóły na plakatach i ulotkach. Pierwsza katecheza dzisiaj o 19.00.
3) Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o 1800,
od poniedziałku do piątku o 1715 – szczególnie dzieci oraz w poniedziałki i piątki o 1930 szczególnie młodzież klas II i III gimnazjum i starszą.
Warto pamiętać, że „odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który:
1. pobożnie odmówi różaniec Maryjny w kościele, w kaplicy, w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, w pobożnym stowarzyszeniu i w ogóle, kiedy wielu gromadzi się dla godziwego celu;
2. Pobożnie zjednoczy się w odmawianiu tej modlitwy, kiedy jest ona odmawiana przez papieża i przekazywana za pomocą urządzeń telewizyjnych i radiowych.
Do uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie różańca potrzebne są następujące warunki:
a) wystarczy odmówić tylko pięć dziesiątek różańca, jednak należy je odmówić w sposób ciągły;
b) z modlitwą ustną należy połączyć pobożne rozważanie tajemnic;
c) w odmawianiu publicznym tajemnice powinny być zapowiadane […] w prywatnym zaś odmawianiu wystarcza, że wierny z modlitwą ustną łączy rozważanie tajemnic.”
4) Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do naszego Oratorium od poniedziałku do piątku od 16:00 do 19:00.
5) We wtorek 24 października: miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, o 18.00 Nowenna z dziesiątką różańca, Msza święta w intencji próśb i podziękowań składanych przy ołtarzu Wspomożycielki.
6) We środę 25 października: po Mszy wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona odmówieniem nieszporów o 19:45. Zachęcamy do modlitwy i do uzyskania złączonego z nią odpustu.
7) W sobotę przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
8) W przyszłą niedzielę 29 X:
ministranci z naszej parafii będą sprzedawać znicze (także 1 XI), w ten sposób młodzież pragnie zebrać środki na bieżącą działalność Liturgicznej Służby Ołtarza, polecamy tą inicjatywę zainteresowaniu wszystkich wiernych.
o godzinie 15.00 Msza święta dla uczniów klas IV SP i ich rodziców w związku z przeżywaniem pierwszego roku pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Po Mszy świętej krótkie spotkanie informacyjne.
9) Solenizantom, Jubilatom, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pomyślności.
10) W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w naszym kościele:  śp. Andrzeja Romatowskiego lat 61.