W dniu dzisiejszym:

 1. Przed kościołami Archidiecezji prowadzona jest akcja Pola Nadziei na Pomorzu 2018 – zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 2. Na godzinę 14.45 zapraszamy uczniów klas VII i II gimnazjum na spotkanie, oraz Mszę świętą w ramach przygotowania do bierzmowania.

W najbliższym tygodniu:

 1. W poniedziałek 23 IV przypada Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski i Naszej Salezjańskiej Inspektorii. Msze święte z kazaniami o 7.00; 8.00 i 18.30
 2. We wtorek z racji 24 dnia miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Wspomożycielki na 18.00, następnie Msza święta w intencjach składanych próśb i podziękowań.
 3. We środę 25 IV o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację zakończoną wspólną modlitwą brewiarzową – Kompletą.
  W tym dniu przypada święto św. Marka ewangelisty. Z okazji imienin ks. Markowi Wikariuszowi naszej Parafii składamy najlepsze życzenia, Solenizant odprawi mszę imieninową w przyszłą niedzielę o 12.30.
  Jest to także dzień Patronalny mieszkańców wsi Kazimierz. Msza św. w ich intencji o godzinie 9.30 w naszym kościele, a nieszpory o 17:00 przy kapliczce w Kazimierzu.

 W przyszłą niedzielę 29 kwietnia:

 1. Na godzinę 15.00 zapraszamy dzieci z klas IV szkół podstawowych wraz z rodzicami na Mszę i spotkanie związane z rocznicą I komunii świętej. Prosimy o przyniesienie indeksów rocznego uczestnictwa w sakramencie Pojednania i Eucharystii.
 2. Już dzisiaj zapraszamy młodzież maturalną na Mszę świętą w ich intencji oraz o dobre zdanie egzaminów w niedzielę 6 maja o godzinie 20.00.

Nowy numer Gościa Niedzielnego możemy nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Grzegorz Jędrzejewski, noworodek oraz śp. Krystyna Wrosz, lat 79 z ul. Derdowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…