21 X 2018 – XXIX Niedziela Zwykła

 W dniu dzisiejszym:

 • Przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną, przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na cele misyjne. Bóg zapłać ofiarodawcom i osobom zbierającym.
 • W kościołach w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych w ramach badania niedzielnych praktyk religijnych.
 • Podczas Mszy o godzinie 11.00 odbędą się obłóczyny kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza, gratulujemy chłopcom i ich rodzicom, polecając ich modlitwom nas wszystkich.
 • Na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I komunii świętej.
 • W Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych rozpoczynają się katechezy neokatechumenalne, są doskonałą okazją do pogłębienia swojej więzi z Bogiem. Szczegóły na plakatach.
 • O godz. 14.30 w kościele św. Judy Tadeusza na Zagórzu zostanie odprawiona Msza święta w języku kaszubskim.

W najbliższym tygodniu:

Ponawiamy nasze zaproszenie na nabożeństwa różańcowe; codziennie o 18.00, od poniedziałku do piątku o 17.15
i w poniedziałki i piątki o 19.30. W najbliższych dniach naszą modlitwę pragniemy ofiarować szczególnie w intencji misji i misjonarzy z racji tygodnia misyjnego.

Prosimy o składanie wypominków – roczne tylko w kancelarii parafialnej, a jednorazowe można składać w kopertach na tacę, w zakrystii lub kancelarii. 

 1. W poniedziałek wspominamy św. Jana Pawła II, zapraszamy szczególnie na wieczorną Mszę świętą i bezpośrednio po niej na krótką modlitwę przy figurze Świętego na Rondzie Jana Pawła II.
  W tym dniu o godzinie 16.00 w kancelarii ostatnia szansa dla uczniów klas VIII na zapisanie się na spotkania w grupach, proszę o przyniesienie ze sobą uzupełnionego indeksu katechizacji szkolnej i indeksu do bierzmowania.
 2. We środę z racji 24 dnia miesiąca o 18.00 nabożeństwo do Wspomożycielki, a po Mszy wieczornej adoracja do godziny 20.00.
 3. Od czwartku w Sanktuarium Wspomożycielki w Rumi rozpoczyna się XXX Festiwal Muzyki Religijnej, do soboty odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń, zapraszamy do udziału – szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę 28 X:

 • ministranci z naszej parafii będą sprzedawać znicze (także 1 XI), w ten sposób młodzież pragnie zebrać środki na bieżącą działalność Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, polecamy tą inicjatywę zainteresowaniu wszystkich wiernych.
 • Na godzinę 14:45 zapraszamy uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania

Już dzisiaj informujemy:

 • W listopadzie odbędą się konferencje dla rodziców kandydatów do bierzmowania z wszystkich roczników. Proponujemy do wyboru jeden z terminów: 15 - czwartek o godzinie 19.10 lub 17 - sobota o godz. 19.30.
 • Także w listopadzie uczniowie klas III gimnazjum powinni wziąć udział w przygotowywanych dla nich rekolekcjach ewangelizacyjnych w dniach od 9 do 11 listopada. Szczegóły podają animatorzy na spotkaniach w grupach

W minioną niedzielę na Fundację Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2703 zł – Bóg zapłać za złożone ofiary.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Wasiewicz, lat 79 z ul. Różna, śp. Wojciech Bryłowski, lat 45, z ul. Starowiejskiej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00, zmarła także śp. Stanisława Darmograj mama ks. Jana, który w latach 1999 – 2005 był proboszczem naszej parafii. Pogrzeb w Różańsku we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….