1. Trwamy w miesiącu modlitw o trzeźwość narodu. Książka deklaracji trzeźwościowych wyłożona jest na ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W Trzcińcu nasz parafianin Krzysztof Tomeczkowski złożył śluby wieczyste posłuszeństwa ubóstwa i czystości w Towarzystwie Salezjańskim. Niech Dobry Bóg błogosławi w na drodze powołania a Maryja niech będzie Wspomożeniem w dochowaniu wierności.
 3. Tornister Pełen Uśmiechu. Rodziny, które zobowiązały się przygotować dzieciom tornistry do szkoły proszę o przyniesienie ich na mszę św. o godzinie 11.00 w niedzielę 24 sierpnia.
 4. Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 18.00.
 5. Ks. Abp. Sławoj Leszek Głódź zaprasza wiernych naszej Archidiecezji na Mszę  św. w intencji Ojczyzny w int.  Ludzi Pracy w 34-rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ Solidność,  w niedzielę 31 sierpnia br. o godz. 11.00 w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku. Transmisja w TVPolonia.
 6. Do końca sierpnia nie ma Mszy świętej o godzinie 15.00.
 7. Rozpoczęcie roku szkolnego. Rodziców prosimy o zadbanie, aby dzieci i młodzież uczestniczyli we mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
  Msza św. dla dzieci:
  klasy 1-3 o godz. 9.00,
  klasy 4-6 o godz. 8.00,
  Zerówka o godz. 11.00 (tylko poświęcenie tornistrów)
 8. Rozkład Kursu przedmałżeńskiego z kościoła NSPJ w Gdyni jest wywieszony w gablocie.
 9. Prasa religijna do nabycia w zakrystii.
 10. Od początku lipca w „Gońcu Rumskim” publikowane są wywiady z poszczególnymi z księżmi duszpasterzami z parafii znajdujących się na Rumi. Treść rozmów dotyczy nie tylko obecnych działań i posługi duszpasterskiej, ale także powołań; drogi naszych księży do Pana Boga.
 11. Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Gościom życzymy w nadchodzącym tygodniu wiele łask Bożych.
 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
  Gertruda Szymikowska, L. 80, zam. ul. Kosynierów.