W Dniu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia, radosnych świątecznych dni, niech przeżywanie prawdy o Zmartwychwstałym Zbawicielu umacnia Waszą wiarę, nadzieję i miłość. Życzymy, aby Zmartwychwstały Pan był zawsze obecny w waszej codzienności.

Za nami piękne i bogate w wydarzenia dni Wielkiego Tygodnia. Chciałbym złożyć szczere podziękowania: Współbraciom za posługę Słowa i w konfesjonale, Siostrom, Panom Kościelnym, Panu Organiście ich pomocnikom, Chórowi, naszej młodzieży, ministrantom za przygotowanie całej oprawy i liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję dbającym o porządek w kościele i wokół niego. Grupom Parafialnym za zaangażowanie w adorację i liturgię Dziękujemy za nadesłane i złożone życzenia świąteczne. Za wszelką pomoc i życzliwość wszystkim bardzo dziękujemy.

W dniu dzisiejszym:

  • Nie będzie Mszy świętych 8.00 i 15.00, będzie natomiast o 20.00. O godzinie 18.00 trzeci dzień nowenny do Bożego Miłosierdzia. Nowennę będziemy odprawiali przez cały tydzień o 18.00.
  • Dzień Zmartwychwstania Naszego Pana jest dniem patronalnym ss. Zmartwychwstanek. Siostrom życzymy wszelkiego błogosławieństwa.

Zachęcamy wszystkich do przeżywania oktawy Uroczystości Zmartwychwstania:

  1. Do piątku włącznie codziennie nowenna do Bożego Miłosierdzia o 18.00.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy o 15.00 i 20:00; pozostałe msze według porządku niedzielnego.
    O godzinie 12.30 swoją Mszę imieninową odprawi ks. Marek Konkol, wikariusz w naszej parafii. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia, dziękując jednocześnie za ofiarną wieloletnią posługę.
  3. W sobotę po Mszy wieczornej zapraszamy na czuwanie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Czuwanie rozpocznie się wykładem ks. prof. Janusza Nowińskiego, salezjanina na temat obrazu Miłosierdzia Bożego, historii jego powstania i symboliki, następnie modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem z modlitwami ostatniego dnia nowenny zakończone Eucharystią około godziny 21.30.

W przyszłą niedzielę 28 kwietnia:

  • Przypada święto Miłosierdzia Bożego, podczas wszystkich Mszy świętych kazania będzie głosił prof. Janusz Nowiński salezjanin. Podczas Mszy o godzinie 12.30 zostanie poświęcony obraz Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie zostanie odprawiona Msza święta.