W dniu dzisiejszym:

Msza św. w języku kaszubskim zostanie odprawiona w naszej parafii o g. 14.00.
O g. 17.30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym. Temat rozważań: Jak dobrze przeżyć Wielki Post w aspekcie walki z grzechem – z ukierunkowaniem na 7 grzechów głównych.
Dziś odbywa się Charytatywny Kiermasz Ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na ratowanie 21 miesięcznej Laury Paczuła. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Po każdej Mszy Świętej będzie można kupić ciasto, bajkę terapeutyczną pt. „Laura, leć!”. Odbędzie się również zbiórka plastikowych nakrętek, starych telefonów, tabletów, laptopów i baterii. Szczegóły na plakatach.

W najbliższym tygodniu:

W środę nabożeństwo do Wspomożycielki o 18.00. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację do godziny 20.00 na zakończenie adoracji modlitwa Litanią do Świętego Józefa.
W piątek zapraszamy na DROGI KRZYŻOWE o g. 8.30; 17.15; 18.00 i 19.30.
W piątek o g. 18.30 ks. Mirosław odprawi swoją Mszę imieninową. Pamiętajmy o naszym duszpasterzu w modlitwie.
Młodzież trzeciego roku przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania jest proszona na spotkania w naszym kościele: chłopcy we wtorek o g. 18.00 oraz dziewczęta w czwartek o g. 18.00
W okresie Wielkiego Postu prowadzimy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących – kosz jest wystawiony przy ołtarzu Serca Jezusowego.
Przy Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych (ul. Dąbrowskiego 26 – przy boisku) została ustawiona tzw. LODÓWKA SPOŁECZNA. Do lodówki możemy wkładać artykuły żywnościowe, z których każdego dnia i o każdej porze korzysta około 30 osób głodnych i bezdomnych. Organizatorzy proszą o wsparcie tej inicjatywy.
Przyszła niedziela (Ad Gentes) jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową na misjach. W tym dniu Ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom.
Zachęcamy do wpłaty 1% na nasze parafialne dzieła młodzieżowe. Kartki z danymi naszej parafii znajdują się w gablotach pod chórem.
Nowy numer Gościa Niedzielnego i Listu do Pań do nabycia w zakrystii.
Bożemu Miłosierdziu polecamy; + Bożena OBUCHOWICZ, l. 60, ul. Mackiewicza; + Andrzej ZAJĄC, l. 46, ul. Trepczyka; + Edmund HINC, l. 90, ul. Mackiewicza; + Zofia KRAWCZYŃSKA, l. 76, ul. Starowiejska; + Jan MARKOWSKI, l. 89, Dom Seniora; + Sebastian BRODALSKI, l. 31, Kazimierz – pogrzeb w środę (24.02) – msza św. o g. 12.00.
Wieczny odpoczynek …