1. W dzisiejszą niedzielę mamy okazję do wsparcia poszkodowanych przez ostatnie wichury. Zebrane ofiary przekażemy za pośrednictwem Caritas. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
 2. Miesiąc sierpień to czas troski o trzeźwość w naszej ojczyźnie.
  Książka deklaracji trzeźwościowych wyłożona jest na ołtarzu NSPJ.
 3. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.
 4. 24 sierpnia przypada święto św. Bartłomieja apostoła, oraz miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Podczas nabożeństwa o godz. 18.00 odczytanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. O godz. 18.30 Msza św. w intencji składających prośby i podziękowania.
 5. 26 sierpnia w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Rozkład Mszy jak w dzień powszedni, także wieczorna Msza będzie sprawowana według formularza z tej uroczystości.
 6. W dniach 24-27 sierpnia zapraszamy chętnych, na Boski Festiwal do Szczecina. Szczegółowych informacji udziela ks. Andrzej.
 7. Dzisiaj w godzinach porannych zmarł ks. Janusz Zdolski. Polecamy go Miłosierdziu Bożemu. O terminie pogrzebu powiadomimy na stronie internetowej. Msza za śp. Ks. Janusza zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek 22 sierpnia o godzinie 18:30.
 8. Kancelaria przez okres wakacji będzie czynna we wtorek i sobotę.
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary w tym tygodniu.
 10. Gość niedzielny do nabycia w zakrystii:
 11. Za tydzień w niedzielę przed kościołem będziemy zbierali do puszek na potrzeby pielgrzymki do Swarzewa. Pielgrzymkę rozpoczynamy w sobotę, 2 września Mszą świętą o godz. 6.30 po której nastąpi wymarsz, ok. 14:00 planowane dojście do Sanktuarium w Swarzewie, ok. 15:30 powrót autokarem do Rumi lub ,,na własną rękę”. Uczestniczymy w pielgrzymce również w Niedzielę. Istnieje możliwość wyjazdu autokarem spod naszego kościoła do Swarzewa – wyjazd o godz. 08:30 (osoby zapisane na liście w zakrystii mają pierwszeństwo do przejazdu). Ok. 12:00 wychodzimy ze Swarzewa w kierunku Rumi. Planowane dojście pielgrzymki pod kościół w Rumi ok. godz. 19:30. Pozostałe sprawy organizacyjne zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 12. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.
 13. Na ekranach polskich kin można oglądać film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. Film wszedł na ekrany polskich kin 18 sierpnia. Mamy do rozdania pewną ilość kuponów rabatowych, można je odebrać w zakrystii lub pobrać na stronie www.fatima-film.pl/kupon-multikino .
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
  Maria Kożyczkowska, lat 85, zamieszkała przy ul. Abrahama
  Zbigniew Mikołajczak, lat 66, zamieszkały przy ul. Kwiatowej