20 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

W dniu dzisiejszym:

 1. Przed kościołem prowadzimy zbiórkę ofiar przeznaczonych na wsparcie koncertu Ewangelizacyjnego „Bogu Chwała”. Kolejny już koncert odbędzie się w dniu Uroczystości Bożego Ciała 31 maja na stadionie MOSiR. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i osobom zbierającym.
 2. O 12.30 Msza święta w języku kaszubskim.
 3. Na Mszę o godzinie 15.00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci, które przyjęły pierwszą komunię świętą.
 4. O godzinie 18.00 nabożeństwo majowe.

W najbliższym tygodniu:

 • Wczoraj dzieci naszej parafii przyjęły I komunię świętą, w najbliższym tygodniu zapraszamy dzieci na wieczorne nabożeństwa majowe i Msze święte w ramach „białego tygodnia”.
 • Wszystkich zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o 18.00, oraz w dni nauki szkolnej o 17.15. Nadal zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.
 • Trwamy w nowennie do Uroczystości Wspomożycielki Wiernych, modlitwy nowenny odmawiamy w ramach nabożeństw o 18.00.
 • Uczniów klas II gimnazjum zapraszamy na zapisy do spotkań w grupach w ramach kolejnego etapu przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież powinna przynieść ze sobą uzupełniony indeks katechizacji szkolnej oraz indeks kandydata do bierzmowania. Na spotkania zapraszamy we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 17.45 do Oratorium.
 1. W poniedziałek 21 maja przypada święto NMP Matki Kościoła, w tym dniu wspominamy także św. Jana Nepomucena patrona Starej Rumi, dobrej spowiedzi i spowiedników Procesja i nabożeństwo po mszy św. o godzinie 8:00. Po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. We środę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację.
 3. We czwartek 24 maja w kalendarzu ogólnym przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W dziełach salezjańskich natomiast obchodzimy Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Towarzystwa Salezjańskiego i Córek Maryi Wspomożycielki. Msze św. z kazaniami o 7.00; 8.00 i 18.30.
 4. W piątek 25 maja:
  spowiedź rocznicowa dzieci od godziny 16.00.
  o 19.30 ostatnie spotkanie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Wszyscy kandydaci, dopuszczeni do jego przyjęcia otrzymali karteczki do spowiedzi. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się, czy młodzież zakończyła z powodzeniem swoje przygotowanie. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 28 maja podczas Mszy o godzinie 18.00, świadkowie i kandydaci powinni przyjść do kościoła na godzinę 17.00.
 5. W sobotę 26 maja po Mszy o godzinie 7.00 wyruszy z naszego kościoła pielgrzyma do Wejherowa, zapraszamy do licznego udziału. Powrót w niedzielę po sumie odpustowej.
  W tym dniu pamiętajmy także w naszych modlitwach o wszystkich mamach. Niech dar macierzyństwa będzie dla nich źródłem szczęścia i drogą do okazywania wierności Bożemu powołaniu.

W przyszłą niedzielę:

Przypada Uroczystość Trójcy Świętej.

Na godzinę 14.30 zapraszamy dzieci, które obchodzą rocznicę I komunii świętej.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w minioną niedzielę dodatkowymi ofiarami złożonymi na tacę wsparli wymianę dzwonów elektronicznych. Zebraliśmy dodatkowo około 3000 zł czyli połowę całej kwoty. Bóg zapłać.

Nowy numer Gościa Niedzielnego można nabyć w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Edeltraud Majkowska, lat 89 z ul. Starowiejskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…