2 czerwca Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W dniu dzisiejszym:

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa przed kościołem prowadzimy zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
Msza święta w intencji Żywego Różańca i Wspólnoty Miłosierdzia o 12.30
Nasz chór parafialny Św. Cecylii wystąpi wraz z orkiestrą i solistami na koncercie z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Koncert odbędzie się w parafii pw. Św. Józefa i Judy Tadeusza na Zagórzu o godz. 19:00.

W najbliższym tygodniu:

1. Zapraszamy codziennie o 18.00 na Nabożeństwa Czerwcowe, do piątku włącznie połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
2. We wtorek, o 18.00 za naszych zmarłych będziemy modlili się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, o 18.30 Msza święta za zmarłych polecanych w wypominkach.
3. W środę zapraszamy na wieczorną adorację do godziny 20.00.
4. W czwartek z racji I czwartku miesiąca na godzinę 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziny.
5. W piątek z racji I piątku miesiąca odwiedziny chorych od godziny 9.00. Msze święte z okazją do spowiedzi o 7.00; 8.00; 17.15; 18.30 i 19.30. Litanię do Serca Jezusowego odmówimy także po Mszy o godzinie 8.00.
6. W sobotę 8 czerwca, Wigilia zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy o 19.45 na czuwanie połączone z odmówieniem modlitw ostatniego dnia Nowenny. W programie adoracja, Eucharystia i modlitwa wstawiennicza.

W przyszłą niedzielę 9 czerwca:

Przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach comiesięcznego nauczania usłyszymy katechezę o sakramencie namaszczenia chorych.
Od godziny 14.00 zapraszamy na festyn organizowany przez Salezjańską Organizację Sportową na boiskach przy ul. Bukowej.
W Gdańsku odbędzie się dziesiąty Marsz dla życia i rodziny. Rozpoczęcie o godzinie 15.00 przy kaplicy królewskiej. Szczegóły na plakatach i w Internecie. Zachęcamy do włączenia się w tą ważną inicjatywę i wzięcie udziału w marszu.

Już dzisiaj informujemy:

W sobotę 15 czerwca po Mszy o godzinie 7.00 wyruszy z naszego kościoła pielgrzyma do Wejherowa, zapraszamy do licznego udziału. Powrót w niedzielę po sumie odpustowej.
Spotkanie informacyjne dla uczniów klas VI i ich rodziców, oraz młodzieży szkolnej klas starszych, która pragnie podjąć na nowo lub rozpocząć przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godzinie 14.45
Decyzją Księdza Inspektora ks. Michał Kwiatkowski w tym roku kończy sześcioletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Okazją do podziękowania i pożegnania ks. Michała będzie Eucharystia 30 czerwca o godzinie 12.30.

Kolejny numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

          + Sławomir Pruski l. 50, z ulicy Świętopełka; Zofia Nuernberg l. 62, z ulicy Kopernika Wieczny odpoczynek