19 V 2019 – V Niedziela Wielkanocna

W dniu dzisiejszym:

 • Przeprowadzimy zbiórkę ofiar na budowę kaplicy przedpogrzebowej. W czasie ostatniej zbiórki zebraliśmy 3909 złotych, łącznie 19483 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Obecnie czekamy na wydanie pozwolenia na budowę, przygotowując teren inwestycji.
 • Przed Mszą o godzinie 15.00 zostaną poświęcone nowe ornaty – dar ołtarza dzieci pierwszokomunijnych. Przed Mszą o 12.30 poświęcimy nowy ornat dar jednej z rodzin.

W najbliższym tygodniu:

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 18.00 dzieci, które wczoraj przyjęły I komunię świętą przeżywają swój biały tydzień uczestnicząc w nabożeństwach i Mszach świętych wieczornych.
  Dodatkowo nabożeństwo majowe dla młodzieży w poniedziałek i piątek o 19.30.
 2. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Matki Bożej Wspomożycielki, odmawiając modlitwy podczas nabożeństw majowych o 18.00.
 3. We wtorek wspominamy św. Nepomucena patrona Starej Rumi, dobrej spowiedzi i spowiedników. Procesja i nabożeństwo po Mszy świętej o godzinie 8.00.
 4. W środę o godzinie 17.00 odbędzie się próba rocznicy I Komunii świętej. Po Mszy wieczornej zapraszamy na adorację.
 5. W piątek 24 maja w dziełach i placówkach salezjańskich przypada Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Patronki Rodziny Salezjańskiej. W tym dniu:
  1. od 16.00 spowiedź rocznicowa dzieci
  2. o 18.00 Nabożeństwo do Wspomożycielki i wieczorna Eucharystia, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej oraz w sposób szczególny członków wspólnot i grup parafialnych. Pragniemy tą uroczystość przeżywać jako dzień wspólnoty wszystkich wspólnot. Po Mszy świętej, siostrzano – braterskie spotkanie przy Oratorium.
  3. W Sanktuarium Wspomożycielki, odpust, który rozpocznie się Mszą o godzinie 18.00.
  4. Na terenie naszych – „salezjańskich” parafii w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę 25 maja:
  1. o godzinie 10.00 rocznica I Komunii świętej. Z tej racji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. od 10.00 do 12.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy figurze św. Jana Pawła II. Pragniemy modlić się w intencji ewangelizacji, szczególnie wypraszając dar żywej wiary dla wszystkich mieszkańców naszej parafii. Nasza akcja wpisuje się w ogólnopolską inicjatywę „Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różne inicjatywy.
  3. w Lądzie nad Wartą w naszym Seminarium trzech diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Neoprezbiterów polecamy pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

Już dzisiaj informujemy:

1 czerwca Parafia Wspomożenia Wiernych organizuje wyjazd na spotkanie lednickie. Zapisy na furcie domu zakonnego tamtejszej wspólnoty lub u siostry Marzeny Lata. Dane kontaktowe dostępne w zakrystii.

Siostry Zmartwychwstanki zapraszają na wspólny wyjazd do Piaśnicy w 20-tą rocznicę beatyfikacji Siostry Alicji Kotowskiej. Wyjazd w dniu 9 czerwca o godzinie 11.00. Zapisy u  Sióstr Zmartwychwstanek i u pani Basi.